EN RU UA

Проектування підприємств з виробництва та зберігання мінеральних добрив

Проектування підприємств з виробництва та зберігання мінеральних добрив

Проектування підприємств з виробництва та зберігання мінеральних добрив

Порівняно з минулим роком ціни на мінеральні добрива в Україні у вересні 2021 року зросли майже на 100%, а ринок мінеральних добрив у березні 2021 року збільшиться на 8-10% (до 4,4 млн тонн). На зростання споживання, як і на ціни на мінеральні добрива, впливає нестабільна економічна ситуація, зокрема ціна на газ – основна сировина для виробництва добрив. За даними найбільшого у світі постачальника даних та інфраструктури фінансових ринків Refinitiv, інтенсивне зростання цін на природний газ та електроенергію, а також невеликі запаси на складах підприємств є основними факторами подорожчання українських мінеральних добрив. При нормалізації ситуації для України, як для країни, яка займає передові позиції на міжнародному аграрному ринку, має великі площі для сільськогосподарської діяльності, проектування цих підприємств є доцільним у довгостроковій перспективі як для постачання в країні, так і для експорту до інших країн. У структурі витрат за виробництво пшениці мінеральні добрива, як найбільш широко використовувані, займають 35-40%.

При проектуванні складів залежно від виду мінеральних добрив (твердих мінеральних добрив (гранульованих, кристалічних, що зберігаються в тарі або без неї), порошкоподібних пилоподібних, рідких добрив) слід керуватися діючими нормами будівельного проектування, вимогами санітарних правил щодо зберігання, транспортування та застосування мінеральних добрив, вимогами системи державних стандартів безпеки праці та іншими нормативними документами щодо проектування складів, затвердженими в установленому порядку законодавством України, використання сучасного обладнання. Наприклад, склади для зберігання повинні захищати від атмосферних опадів і ґрунтових вод (добрива в основному є швидко розчинними), мати хорошу вентиляцію (щоб уникнути заподіяння шкоди людині хімікатами, що використовуються) і т.п.

При проектуванні підприємства з виробництва та зберігання мінеральних добрив варто звернути увагу на такі моменти:

  • Розташування (кліматична зона, економічна привабливість регіону, близькість залізниці, автомагістралей, близькість джерела води, електромереж тощо)
  • Наявність необхідної площі під будівництво основного заводу (~4000-5000 м2) та площі для складу сировини, адміністративних будівель, складу готової продукції, зелених зон, доріг, парковок для транспортних засобів
  • Ціни на сировину
  • Аналіз сучасного світового та регіонального ринку добрив (запит на різні види мінеральних добрив)
  • Оцінка можливої ​​зміни попиту
  • Аналіз та прогнозування світової пропозиції
  • Наявність поблизу вже існуючих центрів виробництва
  • Потенційні споживачі (наявність поблизу сільськогосподарського виробництва)
  • Оцінка ціноутворення на готову продукцію

Проектувальник повинен враховувати технічну та економічну доцільність систем та варіантів, які він пропонує. Для цього йому потрібно мати значний досвід у сфері проектування. Проектна група нашої компанії пропонує якісне проектування підприємств із виробництва та зберігання мінеральних добрив.