RU UA EN

ЕКОЛОГІЧНО-БЕЗПЕЧНЕ БУДІВНИЦТВО ВІТРОВОЇ ГЕНЕРАЦІЇ В ЗАКАРПАТТІ РАЗОМ З MСL

ЕКОЛОГІЧНО-БЕЗПЕЧНЕ БУДІВНИЦТВО ВІТРОВОЇ ГЕНЕРАЦІЇ В ЗАКАРПАТТІ РАЗОМ З MСL

Компанія MCL допомагає компанії ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі» безпечно інтегрувати вітроенергетичний обєкт у цінне навколишнє середовище Закарпаття

31 липня 2024 року, в Нижніх Воротах Закарпатської області, в тестову експлуатацію була запущена перша вітрова турбіна, потужністю 4,8 МВт, виробництва української компанії ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі». Турбіна є частиною Нижньоворітської ВЕС, загальна потужність якої становитиме 80 МВт і яка стане першою вітровою електростанцією компанії ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі» збудованою на Закарпатті. Ще під одну вітрову турбіну вже закладено фундамент. Загалом, компанія планує повністю закінчити будівництво вітроелектростанції у 2025 році.

«Приємно бачити результат спільної кропіткої роботи», — прокоментував відео із працюючою вітровою турбіною Микола Герасименко, директор компанії MCL Group, яка надає компанії ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі» комплексні послуги в рамках процедури оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки. «Ми працюємо з компанією ТОВ «Френдлі Віндтехнолоджі» вже не один рік. Це наш надійний Клієнт і Партнер. Тому, коли вони прийняли рішення розвивати вітрову генерацію в такому екологічно-цінному регіоні як Закарпаття, ми не мали сумнівів у тому, що підтримаємо їх», — додав директор.

Першопочатковий проєкт вітрової електростанції передбачав будівництво 30 вітрових турбін, але згодом, після оцінки екологічних особливостей території, кількість турбін була зменшена до 16.

Микола Герасименко: «Ми виявили в деяких місцях цінні оселища червонокнижних рослин, які ростуть в Україні буквально у двох локаціях. Замовник відмовився від будівництва у цих локаціях. Відповідно, метою і нашої компанії, і забудовників, з якими ми працюємо, є виявлення та збереження таких екосистем. Такі проєкти, як Нижньоворітська ВЕС, чітко це демонструють».

Ярослав Ковган, еколог, орнітолог і технічний директор групи компаній MCL Group: «На Закарпатті наша команда експертів застосовує методологію досліджень, розроблену Фондом охорони природної спадщини Шотландії. Загалом, на Закарпатті в нас було проведено понад 750 годин досліджень на рік».