RU UA EN

СЕЗОН ОРНІТОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В РОЗПАЛІ

СЕЗОН ОРНІТОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В РОЗПАЛІ

Сьогодні команда екологів MCL працює на різних локаціях України в рамках здійснення оцінки впливу на довкілля, зокрема й орнітологічних досліджень.

Так, особлива увага нашої команди сьогодні приділяється низці локацій в Закарпатті, де планується будівництво вітрових електростанцій. Ми переконані, що незважаючи на критичну необхідність вітроенергетичної генерації для національної енергосистеми, навіть в цій ситуації енергетичні проєкти мають реалізовуватись безпечно для місцевої флори та фауни, особливо в настільки унікальному регіоні як Закарпаття.

Саме у весняний та літній періоди активізується проведення орнітологічних досліджень на місцях, адже у птахів відбувається сезон розмноження, а їх популяція якраз зазвичай досягає максимуму. Це дозволяє найдетальніше дослідити схеми і шляхи їх міграції (переміщення), місця їх гніздування (що дуже важливо для вибору території будівництва майбутньої електростанції), а також загалом вивчити поведінку і здоров’я як популяції, так і середовища її існування. Саме цілого середовища! Адже будь-які зміни в поведінці популяції у весняно-літні періоди можуть чітко сигналізувати, наприклад, про рівень забруднення, втрату біорізноманіття або ж будь-які інші наслідки зміни клімату чи людської діяльності.

В рамках орнітологічних досліджень, команда наших екологів уважно визначає і надає статус кожному виявленому на території виду – гніздовий, кочуючий, мігруючий чи осілий. Також, дослідники визначають чисельність птахів – рідкісний, малочисельний чи звичайний, оскільки кожен вид має свій охоронний статус. Досліджуючи міграції птахів, ми визначаємо також погодні умови, напрямок прольоту, висоту і час прольоту, де особлива увага надається рідкісним видам.

Наша команда здійснює спостереження регулярно щоб зібрати вичерпну інформацію за усі сезони, тобто щонайменше 1 повний рік до будівництва генеруючого об’єкту, що відповідає передовим міжнародним нормам і практикам. Для досліджень ми використовуємо дві методики — маршрутні та точкові обліки птахів, що дає можливість підготувати план управління як коротко-, так і довгостроковими наслідками і ризиками.  Для цього працюють фахівці різних зоологічних напрямків – орнітологи, теріологи, герпетологи, ентомологи, ботаніки і іхтіологи.