UA RU EN

Вибір майданчика та аналіз можливості приєднання до енергетичних мереж

Вибір майданчика та аналіз можливості приєднання до енергетичних мереж

На сьогоднішній день, вітроенергетика – один з найбезпечніших видів електроенергії. Згідно даних, наданих Українською вітроенергетичною асоціацією (УВЕА), в 3-му кварталі 2020 року загальна встановлена потужність вітрової енергетики досягла 1251 МВт, 01.10.2019 року цей показник становив 793,6 МВт. Це говорить про те, що попит до використання відновлюваних джерел енергії, зокрема вітрової, зростає.

Потужність і обсяг виробленої енергії безпосередньо залежить від швидкості вітру і є ключовим фактором у виборі майданчика для розміщення вітрових електростанцій (ВЕС).

Збір інформації починається з аналізу обраної місцевості і включає в себе:

  • Збір даних бази метеорологічних характеристик, даних про швидкість вітру території;
  • Топографічний аналіз карт і місцевості;
  • Підбір можливих моделей вітроенергетичних установок (ВЕУ) з підбором номінальної потужності відповідно до стандартів ДСТУ 3896: 2007, ДСТУ 4037-2001, ДСТУ 4051-2001, ДСТУ 4225: 2003;
  • Проведення досліджень (моніторинг) основних груп флори і фауни на території передбачуваної планованої діяльності;
  • Проведення аудиту, зокрема приналежність земельної ділянки до Смарагдової мережі і до прибережних захисних смуг (ПЗС), наявність поблизу лісосмуг, відстань до найближчої житлової забудови;
  • Проведення оцінки соціально-економічного розвитку найближчих розташованих населених пунктів.

Цей етап дозволить оцінити доцільність розміщення ВЕУ на обраній земельній ділянці.

Паралельно слід оцінити вимоги на технологічному етапі, що включає:

  • Наявність поблизу ліній електропередачі (ЛЕП) потужністю від 110 кВт, наявність трансформаторної підстанції;
  • Також плюсом буде наявність поблизу ліній електропередачі Національної Енергетичної Компанії (НЕК);
  • Оцінити зручність доставки частин ВЕУ на майданчик;
  • Можливість доставки крана та супутньої будівельної техніки;
  • Врахувати попереднє розміщення таких установок згідно статистичних даних рози вітрів. Для більш точного розміщення ми використовуємо програму WindPro, яка враховує технологічні характеристики, статистичні дані за вітром, рельєф.

Технологічне приєднання – комплексна послуга, яка надається юридичним і фізичним особам, які будуть передавати вироблену енергію побудованих або реконструйованих (зі збільшенням дозволеної потужності) об’єктів, з метою створення можливості для споживання (видачі) електричної потужності і передбачає фактичне приєднання енергоприймаючих пристроїв (енергетичних установок) споживачів до об’єктів електромережевого господарства.

Технологічне приєднання до об’єктів в окремих випадках передбачає реконструкцію магістрального мережевого комплексу, може включати будівництво високовольтних ліній, додаткових трансформаторних підстанцій, зміни схеми приєднання існуючих розподільних ліній. Реалізація проекту з технологічного приєднання передбачає укладення договору про надання послуги з передачі електричної потужності.

Технологічне приєднання проводиться згідно з Постановою №310 від 14.03.2018 Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Наша компанія проводить повний аналіз інформації земельної ділянки майданчика для будівництва ВЕС і можливості приєднання до енергетичних мереж, а також попередній аудит земельних ділянок і території як окремо, так і в комплексі з повним девелопментом.