Проєктування теплиць і тепличних комплексів в розрізі грантової допомоги від Держави
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 року №738, яка набрала чинності 01.07.2022 року, був визначений порядок надання мікрогрантів для створення або розвитку власного бізнесу для фізичних та юридичних осіб (суб’єктів господарювання) у сфері проєктування тепличного господарства. Розмір допомоги надається отримувачу одноразово, складає від 5 до 7 млн. грн (не більше 70% для першої тисячі учасників від вартості проєкту висадки насаджень, наступні заявки – не більше 50%) та надається для теплиці площею від 1,6 га до 2,4 га за умови виконання наступних вимог:
У разі невиконання умов – сума гранту має бути повернута. Заява формується засобами Порталу Дія та має обов’язково включати у себе бізнес-план за формою, визначеною Мінекономіки. Типовий проєкт будівництва модульної теплиці має містити наступні розділи:
– пояснювальна записка
– генеральний план
– архітектурні рішення
– конструкції металеві
– конструкції залізобетонні (враховуючи фундамент)
– системи поливу (свердловина до 30 м)
– електросистеми (до 5 кВт)
– кошторисна документація
Головним при проєктуванні теплиці або тепличного комплексу є визначення її основних характеристик. Теплиці класифікуються за такими ознаками як:
Професійне проєктування тепличного господарства дозволить розробити максимально ефективний проєкт теплиці (проєктування модульної теплиці), що буде мати наступні переваги:
– можливість розподілу площі на різні сектори під відповідні теплотехнічні показники;
– регулюючі системи: вентиляції, освітлення, опалення, температури, вологості тощо;
– вибір різновиду теплиці: арочний, багатогранний, одно- та двосхиловий, купольний.
Проєктування теплиці або тепличного комплексу передбачає у собі створення окремої інфраструктури: під’їзних доріг, наявність приміщення для сортування та зберігання продуктів, побутових та адміністративних будівель тощо. Проєкт теплиці має містити правильну послідовність етапів: підготовчих, проєктних та будівельних робіт. Так, першим кроком у проєктуванні модульної теплиці буде підготовчий етап, що включає в себе отримання технічних умов та розробку проєкту теплиці. Перевага проєктування модульної теплиці є можливість заощадити на початку розвитку власного тепличного господарства. За необхідності такий проєкт теплиці дозволить забудувати необхідні площі.
Узагальнюючи, проєктування теплиць і тепличних комплексів вирішує наступні задачі:
У разі біологічного обігрівання теплиць, тепличних комплексів та парників окремо встановлюється санітарно-захисна зона – від 100 до 300 м. Також на розміщення впливає наявність біологічних лабораторій з виробництва засобів боротьби з шкідниками та хворобами рослин.
Компанія MCL пропонує надання послуги проєктування теплиць і тепличних комплексів (проєктування тепличного господарства) різної складності відповідно до вимог ДБН В.2.2.-2-95 «Теплиці та парники» та Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва.