UA RU EN

Газоочисне устаткування (ГОУ)

Газоочисне устаткування (ГОУ)

Сучасні світові тенденції  піклування про довкілля та зелений стан планети вимагають все більше уваги скороченню антропогенного впливу людської діяльності на навколишнє природне середовище, в тому числі до емісії забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Стандартизація заходів щодо зменшення викидів забруднюючих речовин регламентується ISO 13.040.01 – Air quality in general (Якість повітря загалом). З кожним роком з’являються та впроваджуються все нові технологічні рішення та устаткування, що допомагають підприємствам зменшити кількість та обсяг забруднюючих речовин що викидаються в атмосферне повітря, в тому числі це стосується ГОУ (газоочисне устаткування). Десятки світових компаній розроблюють та виробляють сучасне та ефективне обладнання для очищення газопилового потоку. Їх клієнти – мільйони компаній по всьому світу, які розуміють важливість збереження навколишнього середовище, та цінують свою репутацію.

На превеликий жаль, Україну така хвиля поки не захлиснула. Справа в тому, що хоча українське законодавство і має низку законів, які беруть за мету охорону атмосферного повітря та навколишнього середовища в цілому, проте не має потужних інструментів впливу для заохочення підприємств зменшувати обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Більшість країн світу спонукають підприємства до мінімізації кількості викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та модернізації обладнання, яке здійснює очищення газу, завдяки збільшенню екологічного податку. Не дивлячись на те, що збільшення податку може створювати тиск на підприємства, така політика допомогла зекономити підприємствам мільйони.  Уряд Великобританії у 1993 році ввів найбільший еко податок у світі, тим самим підштовхнувши підприємців до зменшення емісії забруднюючих речовин. І вже через 3 роки кількість грошей, які отримував уряд з еко податку впала на 10% в порівнянні з 1993 роком.

Типи та види ГОУ відрізняються відповідно до їх функціонального призначення. В залежності від типу устаткування або обладнання, яке в наслідок функціонування призводить до викиду забруднюючих речовин, застосовуються різні види газоочисного устаткування. Наприклад, аспіраційне обладнання типу ГІПРОДРЕВПРОМ призначене для фільтрації газопилового потоку та вловлювання крупних частинок (тирси деревної) з подальшим збором його в камеру для подальшої утилізації. Такі циклони є спадком радянського минулого, вони громіздкі, труби таких аспіраційних систем мають властивість засмічуватися і потребують постійного обслуговування кваліфікованим персоналом, мають вразливість до погодних умов, а вентилятори для спрямування пилового потоку в аспіраційну камеру на довгі відстані мають бути обладнані потужними двигунами з неекономним споживанням електроенергії. В якості альтернативи можуть бути використані сучасні циклони, що мають двоступеневу систему очищення. Такі циклони можуть бути розміщені безпосередньо біля джерела викиду – у приміщені. Вони не займають багато місця, а сучасні матеріали, які використовуються для виготовлення фільтрів забезпечують максимальну ефективність очищення газопилового потоку.

Відповідно до вимог частини 7 статті 10 закону України «Про охорону атмосферного повітря», підприємства, які експлуатують ГОУ повинні здійснювати контроль його ефективності. Та згідно з наказом №52 від 6 лютого 2009 року затвердженого Міністерством охорони навколишнього природного середовища Паспорт ГОУ має бути зареєстрований в Міністерстві екології та природних ресурсів України.

Товариство з обмеженою відповідальністю «еМСіеЛ» пропонує підприємствам, що займаються будь яким виробництвом на всій території України провести контроль ефективності ГОУ, оформити паспорта на ГОУ, як у рамках екологічного аутсорсингу, так і окремо, за конкурентними цінами. Багаторічна співпраця з кращими фахівцями у сфері охорони атмосферного повітря дозволяє компанії MCL виконувати проектні роботи з розрахунку необхідної потужності ГОУ та встановлення аспіраційних систем, що відповідають вимогам національних та європейських стандартів.