UA RU EN

MCL – член Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА)

MCL – член Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА)

MCL – член Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА)

В травні компанія MCL стала членом Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА), діяльність якої направлена на поширення вітроенергетичних технологій та захист інтересів вітроенергетичної галузі як на міжнародному та вітчизняному рівнях. Учасниками асоціації є провідні виробники вітрових турбін та обладнання для установки й роботи вітрових електростанцій, девелопери вітроенергетичних проектів, будівельні та енергетичні компанії, юристи, екологи, науковці, громадські організації тощо. Українська вітроенергетична асоціація співпрацює з державними органами влади з метою обміну досвіду серед всіх учасників асоціації та сприяє розвитку та поширенню вітроенергетичних технологій.

На кінець 2017 року в Україні функціонує 26 вітрових електростанцій, з них 9 діючих ВЕС – на півострові Крим. Загальна потужність встановлених вітрових електростанцій на грудень 2017 року становила 594,07 МВт. За розрахунками УВЕА, очікується щорічне збільшення потужності вітрових електростанцій на 200 МВт. На сьогоднішній день ще будуються та знаходяться на стадії розробки вітрові електростанції в Херсонській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях. Найбільшою ВЕС України є Ботієвська вітрова електростанція (Запорізька область), встановлена потужність якої становить 200 МВт. Завдяки функціонуванню Ботієвської ВЕС, щороку знижується кількість викидів в атмосферу на 730 000 тон вуглекислого газу.

В 2017 році члени асоціації приймали участь в розробці двох важливих законопроектів сектору відновлюваної енергетики України, а саме: закону України «Про ринок електричної енергії» та Нової енергетичної стратегії України до 2035 року. Саме ці нормативно-правові акти мають стати фундаментом довгострокового розвитку сектору відновлювальної енергетики для України.

В рамках своєї діяльності Українська вітроенергетична асоціація співпрацює з державними профільними установами та навчальними закладами енергетичного сектору (Національний університет водного господарства, Інститут відновлювальної енергетики НАН України, Асоціація операторів розподільчих електричних мереж (АОРЕМ)) та іноземними науково-дослідними центрами («Українсько-Данський енергетичний центр» (UDEC), Турецька вітроенергетична асоціація (TBEA)). Також,  УВЕА виступає організатором та учасником вітчизняних та міжнародних конференцій, семінарів, виставок, економічних форумів та вітроенергетичних конгресів спрямованих на розвиток енергетики.

Співпраця компанії MCL з Українською вітроенергетичною асоціацією забезпечить реалізацію вітроенергетичних проектів в Україні за рахунок діяльності багатопрофільних компаній-учасників УВЕА. В рамках участі в асоціації, спеціалісти компанії MCL будуть залучатися до оцінки проектів з точки зору впливу на довкілля, біорізноманіття, дотримання вимог природоохоронного законодавства та санітарних норм, а також дозвільної документації господарської діяльності.