UA RU EN

MCL – ліцензований оцінювач сертифікації BREEAM!

MCL – ліцензований оцінювач сертифікації BREEAM!

MCL – ліцензований оцінювач сертифікації BREEAM!

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) – система оцінки енергоефективності будівель або метод «зеленої» сертифікації. Метод оцінки рівня енерговитрат був розроблений британської дослідною організацією BRE Global в 1990 році та був першим у своєму роді. З моменту розробки системи BREEAM по сьогоднішній день було видано 566 700 сертифікатів у 77-ми країнах світу. Система оцінки BREEAM орієнтована на проведення сертифікації промислових об’єктів, бізнес-центрів, офісних будівель, житлових та торгово-розважальних комплексів. Методику оцінювання BREEAM можна назвати універсальною, оскільки гнучкість стандарту дозволяє розпочати екологічну сертифікацію як на стадії розробки проекту, під час експлуатації об’єкту або під час його капітального ремонту.

Система BREEAM оцінює об’єкт за такими критеріями: використання електроенергії, води та матеріалів/ресурсів, рівень охорони здоров’я та безпеки працівників, інноваційні рішення, земельна ділянка, де розташований об’єкт, рівень забруднення, доступність транспорту та поводження з відходами на об’єкті. Кожна категорія оцінюється та показує наслідок впливу факторів (від низького до найвищого). В процесі оцінювання BREEAM, з кожної категорії необхідно виділити ряд завдань, які підлягають оцінці для отримання балів. Якщо за певним критерієм набирається необхідна кількість балів, то за відповідну категорію, якій і відповідає певний критерій, набирається певна кількість балів. Всі отримані бали за категорії сумуються. Загальна кількість балів свідчить про отриманий сертифікат відповідно до набраної кількості балів. Об’єкт сертифікації може отримати один з наступних сертифікатів BREEAM: Pass, Good, Very Good, Excellent та Outstanding.

Експерти ринку нерухомості виділяють такі переваги від сертифікації BREEAM:

  • Підвищення інвестиційної привабливості об’єкта нерухомості;
  • Збільшення прибутку на 6-7% для офісних будівель під час сертифікації за схемою Breeam International New Construction;
  • Відзначається престижність оренди офісу в бізнес-центрі;
  • Скорочення витрат на експлуатацію будівлі шляхом енергоефективного утримання;
  • Можливість використання логотипів BREEAM вже на стадії будівництва;
  • Підвищення умов праці та рівня комфорту працівників;
  • Гарантія використання технологій, матеріалів та ресурсів сприятливих для будівництва на довгострокову перспективу;
  • Дає змогу позиціювати об’єкт сертифікації на міжнародному та національному ринках нерухомості як об’єкта, який завдає меншої шкоди навколишньому середовищу;
  • Підвищення вартості будівлі.

У вересні наша компанія отримала ліцензію BREEAM від BRE Global на проведення сертифікації відповідно до зеленого стандарту оцінки енергоефективності будівлі. В даний час спеціалістами нашої компанії проводиться сертифікація двох об’єктів, розташованих в Києві. Один з них  – це торгово-розважальний центр, а інший – житловий комплекс. До проведення сертифікації відповідно до стандарту BREEAM залучаються ліцензовані Аудитори/Оцінювачі BREEAM, інженери-проектувальники та інженери-екологи з охорони водних ресурсів, атмосферного повітря та поводження з відходами.  В штаті нашої компанії є сертифіковані оцінювачі BREEAM з досвідом роботи з проведення сертифікації відповідно до стандарту BREEAM в Україні, Польщі, Казахстані та Східній Європі.