UA RU EN

Огляд виставки вітроенергетики WindEnergy Hamburg 2020

Огляд виставки вітроенергетики WindEnergy Hamburg 2020

Огляд виставки вітроенергетики WindEnergy Hamburg 2020

Кожні два роки в Гамбурзі проводиться найбільша галузева виставка WindEnergy Hamburg. І вперше з 2002 року вона пройшла в цифровому форматі із-за пандемії коронавірусу.

Але не дивлячись на складнощі, які виникли з проведенням виставки та перенесенням її з вересня на грудень, організаторам виставки вдалося зібрати більше ніж 1400 експонентів з 40 провідних країн світу. Під час проведення виставки учасникам і відвідувачам були запропоновані до перегляду документальні фільми, інтерв’ю, новини, брифінги та онлайн бесіди експертів, спрямовані на розв’язання назрілих проблем, і на сучасну роль вітрової енергетики в Європі та світі.

Серед спікерів були: Комісар ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон, виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фахіт Біроль, міністри енергетики країн ЄС, лідери фінансових установ і керівники великих галузевих виробництв, таких як TenneT, RWE Renewables, MHI Vestas, Vattenfall, Nordex і багато інших.

Перший день виставки був присвячений проблемам, які виникли у зв’язку з пандемією коронавірусу, падінням споживання енергії, проблемами доставки й виробництва. Але попри проблеми цього року, виконавчий директор МЕА Фахіт Біроль переконаний в зростанні ВДЕ. На його думку, за підтримки національних урядів відновлювальні джерела енергії через 10 років зможуть забезпечити 80% потреб в енергетиці.

Також міністри енергетики країн ЄС обговорювали роль офшорних вітростанцій і об’єднання їх в одну енергосистему Північного моря. Ще однією головною темою, яка обговорювалася впродовж усіх днів роботи виставки, став водень. Міністр енергетики Польщі Міхал Куртига представив плани своєї країни з видобутку та транспортуванню “водневої електроенергії”. Тема водню була і під час виступу міністра енергетики Німеччини Петера Альтмайєра, який ознайомив учасників виставки з міжнародним проєктом добуванню водню в Чилі. Компанія Simens Gamesa заявила про запуск свого виробництва з видобуванням зеленого водню.

Другий день виставки був присвячений цифровим технологіям, які допоможуть покращити виробництво і доступність зеленої енергії. Одним зі спікерів тих цієї теми була Руслана, переможниця Євробачення, котра підтримала проєкт “Цифровий вітер”.

Ще однією важливою темою обговорення стало, залучення громадськості для прискорення прийняття проєктів, розширення масштабів інновацій і системної інтеграції енергетичного сектора.

Основною темою третього дня стала офшорна вітроенергетика в Балтиці, розгортання великих морських робіт, розвиток офшорного вітроенергетичного ринку в Азії.

Кадрі Сімсон комісар ЄС з питань енергетики, висловила свою підтримку в розвитку наземної та офшорної вітроенергетики й пообіцяла вживати відповідні заходи для забезпечення 750 ГВт наземних і 300 ГВт офшорних вітрових потужностей в Європі до 2050 року.

Четвертий день заходу був присвячений виробничій частині вітроенергетичної промисловості. Компанія GE Renewable Energy представила нову вітрову турбіну, потужністю 6 МВт, з модульною лопаттю, що складається з двох частин. Виробництво цієї турбіни планується розпочати у 2022 році, що дасть можливість збільшити виробництво електроенергії на 11%. Nordex оголосила про отримання сертифікату IEC на нову вітрову турбіну наземного базування N149.5.Х потужністю в 5 МВт, що дасть можливість продавати її на міжнародному ринку.

Записи програм усіх чотирьох днів можна подивитися на офіційному сайті WindEnergy Hamburg 2020