UA RU EN

Перший рік оцінки впливу на довкілля (ОВД)

Перший рік оцінки впливу на довкілля (ОВД)

Перший рік оцінки впливу на довкілля (ОВД)

18 грудня минув рік як в Україні набрала чинності оцінка впливу на довкілля. Процедура з оцінки впливу на довкілля призначена для визначення ступеня, інтенсивності та характеру небезпечного впливу від діяльності суб’єкта господарювання на довкілля та здоров’я людей. Працює оцінка впливу на довкілля через Єдиний реєстр – відкриту платформу для збору, систематизації та зберігання інформації та документів в процесі ОВД: повідомлення про планову діяльність, пропозиції та зауваження від громадськості, оголошення про проведення громадського обговорення, звіт та висновок з оцінки впливу на довкілля.

Ключовим моментом в проведенні оцінки впливу на довкілля є участь громадськості в процесі ОВД. На громадських слуханнях всі охочі можуть поставити запитання, висловити свою думку або ж надати свої пропозиції/зауваження стосовно планової діяльності суб’єкта господарювання.

За рік в Україні розпочато 1795 процедур з оцінки впливу на довкілля, з них 480 – вже завершено (суб’єкти господарювання отримали висновки з ОВД або рішення про відмову). Найбільше справ подано з Львівської (190 справ), Івано-Франківської (145 справ) та Полтавської (135 справ) областей. А от найменше процедур з ОВД зареєстровано в Києві (25 справ), Кіровоградській (27 справ) та Луганській (30 справ) областях.

За рік було проведено 406 громадських слухань, з яких 162 слухання відбулись без участі громадян. Всього слухання відвідали 5858 громадян. Найбільше зауважень та пропозицій щодо планової діяльності (після публікації повідомлення про планову діяльність) надійшло від мешканців Дніпропетровської, Закарпатської та Житомирської областей. А найменш активними виявились жителі Тернопільської, Рівненської та Харківської областей. За кількістю поданих пропозицій та зауважень до звітів з оцінки впливу, лідерами серед регіонів є Одеська, Дніпропетровська та Київська області.

Як підсумок, можна сказати, що, не дивлячись, на чималу кількість зареєстрованих справ з ОВД (це більше, ніж можна було очікувати за перший рік дії закону “Про оцінку впливу на довкілля”) відмічається низька активність громадян. Тільки на 20% поданих справ з оцінки впливу на довкілля надійшли зауваження та пропозиції від громадськості. Це вже не кажучи про кількість слухань, що відбулись без участі громадян.