UA RU EN

Погодження висот в компетентних органах

Погодження висот в компетентних органах

Після вибору земельних ділянок, наступним кроком є погодження висот вітроенергетичних установок, так як даний вид діяльності може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації, а також зачепити міграційні шляхи птахів.

Погодження місця розташування та висоти об’єктів здійснює Державіаслужба України відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 30.11.2012 № 721. Відповідно до Наказу Украерорух проводить експертизу об’єктів згідно з другою групою критеріїв оцінки та надає замовнику висновок провайдера аеронавігаційного обслуговування щодо погодження місця розташування та висоти об’єктів, що передбачає оцінку впливу об’єктів на польоти повітряних суден за встановленими правилами (стандартними маршрутами вильоту, прибуття та заходження на посадку за приладами) на аеродроми (вертодроми), обслуговування повітряного руху на яких здійснюється Украерорухом, та на роботу засобів зв’язку, навігації та спостереження, які належать Украероруху.

Для отримання висновку щодо місця розташування та висоти об’єктів Замовник подає до Украероруху запит, який містить інформацію, зазначену на сайті Украероруху.

При встановленні вітрової електростанції (ВЕС) додатково надається інформація щодо кожної вітроенергетичної установка (ВЕУ)/турбіни/вітрогенератора, а саме:

– географічні координати (широта, довгота) у системі координат WGS-84;

– абсолютну висоту найвищої точки вертикально піднятої лопаті у Балтійській системі висот;

– абсолютну висоту башти вітрогенератора у Балтійській системі висот;

– загальний опис ВЕУ/турбіни/вітрогенератора із зазначенням габаритів башти, лопатей та матеріалів конструкції.

За необхідності, Украерорух може вимагати додаткову інформацію та/або може направити погодження на експертизу до профільного проектного інституту (Украеропроекту).

Також наша компанія має власну сформовану команду спеціалістів-науковців для проведення моніторингу та післяпроєктного моніторингу стану флори та фауни, зокрема орнітологічного характеру – вивчення авіафауни та моніторингу весняної та осінньої міграції птахів. Необхідність проведення досліджень стану біорізноманіття обумовлена модернізацією природоохоронного законодавства, підвищенні контролю за діяльністю суб`єктів господарювання та виконанням умов кредитування іноземними банками та фінансовими організаціями.