UA RU EN

Післяпроектний моніторинг для суб’єктів лісового господарства після ОВД

Післяпроектний моніторинг для суб’єктів лісового господарства після ОВД

Проведення післяпроектного моніторингу для суб’єктів лісового господарства після ОВД

Суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з використанням рослинного світу (лісові господарства, лісництва, сільськогосподарські підприємства), процедура оцінки впливу на довкілля вже знайома. Загалом, близько 100 лісгоспів вже отримали висновки ОВД, адже їх діяльність входить до переліку закону України «Про оцінку впливу на довкілля» «…в частині суцільних та поступових рубок головного користування». Також для підприємств, які під час реалізації своєї діяльності можуть проводити видалення зелених насаджень на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, проходження процедури ОВД є обов’язковим.

Відповідно до ЗУ «Про рослинний світ» під час здійснення господарської діяльності, яка впливає на стан рослинного світу, суб’єкти господарювання повинні дотримуватись обмежень та вживати відповідних заходів для збереження популяції флори та розумного використання природних ресурсів. До таких заходів, першочергово, відносяться дослідження стану флори, але не варто виключати і дослідження стану тваринного світу. Адже ліси є біотопами для дерево живучих комах, птахів, хребетних, рукокрилих, земноводних. Як правило, такі дослідження проводяться для складання звіту з оцінки впливу на довкілля.

З метою захисту навколишнього середовища у висновках ОВД для суб’єктів лісового господарства покладаються обов’язки щодо проведення моніторингу та контролю діяльності з вирубки лісів. Після проектний моніторинг – це комплексні досліджень рослинного та тваринного світів на визначеній території з метою визначення рівня та інтенсивності впливу на довкілля в цій місцевості під час реалізації діяльності. Після проектний моніторинг передбачає проведення цілорічних досліджень протягом 2-5 років після провадження планової діяльності. Такий тривалий моніторинг проводиться згідно затвердженої програми для конкретного регіону. В програмі після проектного моніторингу визначаються методи й графік проведення досліджень, та порядок передачі звітності проведеного моніторингу. Також результатом проведення моніторингу можуть бути розроблені заходи направлені на збереження певних видів фауни та флори.

Основною метою таких зобов’язань, що покладаються на суб’єкта господарювання в рамках проведення після проектного моніторингу є визначення, врахування та контроль наступного:

  • Дотримання вимог ЗУ «Про Червону книгу України», зокрема для визначення та збереження видів дерев та чагарників занесених до Червоної книги;
  • Визначення на ділянках мертвих дерев призначених для збереження для розвитку ксилобітної фауни;
  • Визначення важливих біотопів для їх збереження;
  • Визначення дерев з гніздами та дуплястих дерев для їх збереження;
  • Визначення наявності видів та оселищ в об’єктах Смарагдової мережі, які можливо присутні на території господарства;
  • Надання рекомендацій щодо заходів для збереження довкілля під час рубок;
  • Збір та передача інформації для органів охорони довкілля.

За останні три роки наша компанія сформувала власну команду висококваліфікованих дослідників для проведення якісних досліджень птахів, кажанів, комах, земноводних, ссавців та рослинного світу. Ми на власному досвіді знаємо як застосовувати сучасні європейські методики дослідження основних груп тварин і рослин. Під час співпраці з німецькими та британськими колегами над проектами, що реалізовуються в Україні, ми проводили дослідження згідно затвердженої програми для конкретної місцевості в Одеській області, враховуючи особливості ландшафту, кліматичні умови та характер впливу від майбутньої діяльності.

Наші фахівці мають чітке розуміння правильності та вимог проведення після проектного моніторингу для багатьох видів діяльності, в тому числі лісових господарств.

Проведення якісних досліджень по європейським методикам гарантує збереження часу та інвестицій.

Запрошуємо до співпраці суб’єктів лісових господарств для проведення після проектного моніторингу на виконання умов, визначених у висновку з оцінки впливу на довкілля.