UA RU EN

Проектування об’єктів будівництва

Проектування об’єктів будівництва

Будівництво будь-яких об’єктів завжди розпочинається з проектування будівництва. Стадію проектування недарма вважають найважливішим етапом, під час проходження якого визначаються та отримуються необхідні погодження, без яких неможливо навіть звести захисний паркан. Перелік основних погоджень та дозволів регламентується постановами та законами про містобудівну діяльність.

Містобудівна діяльність чітко регламентується низкою основних законів про містобудівну діяльність, які створені для захисту інтересів держави, громадян та власників земельних ділянок. Не варто оминати і природоохоронне законодавство, яке також висуває певні вимоги та критерії для нових об’єктів будівництва, особливо, якщо такі об’єкти відносяться до переліку небезпечних для навколишнього природного середовища. Специфіка проектування об’єктів будівництва, які тісно пов’язані своїм призначенням з навколишнім природним середовищем, або значним впливом на нього, вимагає не тільки знання нормативних актів містобудівної діяльності та охорони природних ресурсів, а ще й досвіду застосування таких знань на практиці.

Компанія MCL (еМСіеЛ), володіючи величезним досвідом у сфері екології, охорони природних ресурсів та санітарно-епідеміологічному нагляду пропонує суб’єктам господарювання послуги з проектування об’єктів будівництва. Замовляючи послуги у профільній компанії MCL, яка протягом десяти років успішно розробляла та впроваджувала індивідуальні проектні рішення для найскладніших випадків, суб’єкти господарювання мають гарантію отримання послуг відмінної якості та у встановлений термін.

Проектування об’єктів будівництва може здійснюватися, як окремо, так і у складі комплексу послуг, включно з проведенням комплексної будівельної експертизи, еколого-експертної оцінки, отриманням висновку державної екологічної експертизи, обґрунтуванням можливості відхилень від норм ДБН, в тому числі у розрізі вимог СанПін, Декларація про початок виконання підготовчих або будівельних робіт, отримання декларації про введення в експлуатацію.

Такі послуги особливо доречні при здійснені проектування та будівництва об’єктів що своїм існуванням, або через особливі умови будівництва чи експлуатації здійснюють значний вплив на навколишнє природне середовище.

Декілька прикладів таких об’єктів:

  1. Сміттєпереробні комплекси або полігони твердих побутових відходів. Проектування таких об’єктів неможливе без спеціальних навичок та практичного досвіду. Адже, будівництво і експлуатація сміттєпереробних комплексів та полігонів ТПВ значною мірою впливає на ґрунти, водне та повітряне середовище. Також функціонування полігону ТПВ вимагає окрім проектування, ще і обов’язкове ліцензування. Ліцензія на захоронення відходів підтверджує легітимність функціонування полігону ТПВ та наявність конкретних природоохоронних заходів та обладнання на ньому.
  1. Гідроелектростанції, (малі гідроелектростанції), міні ГЕС, проектування мереж водопроводу та водовідведення, будівництво очисних споруд, систем водопідготовки. Хоча екологічна безпечність функціонування таких об’єктів і очевидна на перший погляд, такий об’єкт відноситься до переліку що становить підвищену екологічну небезпеку через безпосередній вплив на водне середовище під час його будівництва. Проекти об’єктів будівництва повинні спиратися на інженерні та геологічні вишукування та обов’язково містити в своєму складі  рибозахисні споруди.
  2. Теплові та електростанції, проектування та будівництво котельні, будівництво теплопункту. Для забезпечення енергоефективної та ресурсозберігаючої (екологічної) роботи котельні необхідно ще до початку вибору її майбутнього місцезнаходження розробити проект, який дозволить власнику устаткування для виробництва теплової енергії максимально ефективно та безпечно для навколишнього середовища експлуатувати його.

Це далеко не повний перелік прикладів роботи, яку успішно виконала проектна група MCL. Завдяки партнерським відносинам із найкращими дослідними та проектними організаціями України, компанія MCL може запропонувати найкращі умови проектування об’єктів будівництва.