UA RU EN

Проектування полігонів ТПВ

Проектування полігонів ТПВ

Проектування полігонів ТПВ

У сучасному світі таке поняття як комунальні відходи означає не тільки використані предмети та залишки вжитку, а ще й вторинна сировина, добрива і навіть паливо! Поки що  такі сучасні тенденції в Україні присутні лише в стрічках новин та свідомості активістів. Не дивлячись на доведену прибутковість сміттєпероробних комплексів та доступність сучасних рішень, національні органи самоврядування неохоче спрямовують бюджетні кошти на розвиток і встановлення заводів з переробці відходів.

Природоохоронне законодавство має десятки законів, постанов та порядків, які регулюють поводження з відходами та їх розміщення на полігонах. Однак, інструменти, які регулюють та стимулюють повторне використання відходів майже відсутні. Вигоду та перспективу у такій діяльності вбачають лише свідомі та обізнані підприємці.

Українські законодавчі акти не в змозі  відповісти на всі питання щодо переробки відходів. Не зважаючи на це, фахівці компанії MCL володіють достатнім досвідом та обізнаністю для надання консультацій та вирішення питань будь якої складності у сфері екології та санітарно-епідеміологічного нагляду.

На даний момент в Україні проектуються більше десяти та вже будуються три сучасних комплекси з переробки відходів. Наші сусіди – компанії з Польщі та Італії пропонують готові рішення, що дозволяють побудувати та розпочати процеси переробки відходів менше ніж за рік. Позитивний досвід співпраці з такими компаніями має ТОВ «еМСіеЛ» – підприємство, яке реалізовує проекти з проектування та юридичного супроводу суб’єктів господарювання, що мають намір або здійснюють свою діяльність у сфері поводження з відходами.

Варто зауважити, що хоча комплекси з переробки відходів і зменшують кількість відходів, яка потрапляє на полігони, їх ефективність не стовідсоткова. Тому власнику сміттєпереробного заводу варто заздалегідь передбачити місця для розміщення відходів. Це можуть бути, території інших підприємств-полігонів, або власна територія. Будівництво полігону ТПВ вимагає проектування та попереднього погодження з природоохоронними та місцевими органами. Ліцензія на захоронення відходів підтверджує легітимність функціонування полігону тпв та наявність конкретних природоохоронних заходів та обладнання на ньому.

Компанія MCL пропонує підприємствам, що здійснюють, або планують здійснювати свою діяльність з перероблення і захоронення відходів, комплекс послуг з проектування та юридичного супроводу, отримання ліцензії на полігон, отримання ліцензії на захоронення. Такі послуги включають в себе: консультацію у виборі місця розміщення проектованого об’єкту, консультації для визначення площі необхідної для розміщення полігону, інженерні та геологічні вишукування на ділянці, проектування будівництва сміттєпереробного комплексу, проектування свердловин для здійснення контролю за станом підземних вод, проектування метеостанцій для контролю за станом атмосферного повітря, проведення лабораторних вимірювань шуму, здійснення контролю за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, проведення лабораторних вимірювань стану ґрунту, проведення агрохімічного дослідження ґрунту, складання проекту та проведення рекультивації полігонівскладання ОВНС на діючий об’єкт, отримання ліцензії на полігон тпв, отримання ліцензії на захоронення відходів, здійснення державної екологічної експертизи.