UA RU EN

Проектування будівництва мікро, малих та міні ГЕС

Проектування будівництва мікро, малих та міні ГЕС

Проектування будівництва мікро, малих та міні ГЕС

У сучасному світі електроенергія відіграє практично найважливішу роль у житті кожної людини, кожного населеного пункту, країни. Завдяки їй працює вся техніка, від телефонів до електроплит, від лампочки до найпотужнішого обладнання, а значить людство має можливість зі зручністю шукати будь-яку інформацію, пересуватися на швидкісних потягах, готувати і зберігати їжу. В цілому, з початком використання електроенергії життя людей істотно спростилося, енергія знайшла успішне застосування абсолютно у всіх сферах, які тільки можна собі уявити. І саме від енергетики залежать темпи науково-технічного прогресу і рівень життя людей.

Але, як усім відомо, не може бути такої кількості плюсів без «темної» сторони. І темною стороною, на жаль, виявився вплив на екосистеми, адже одним з основних джерел забруднення навколишнього середовища є енергетика, а саме теплоенергетика. Робота ТЕС (теплової електричної станції) здійснюється завдяки використанню органічного палива (нафти, газу, вугілля, сланців). В результаті їх згоряння відбувається забруднення атмосфери, а при зв’язуванні деяких газів з атмосферною водою можливе утворення кислот і випадіння кислотних дощів, що може бути причиною загибелі представників фауни і флори, окислення ґрунтів і водойм.

Для вирішення цих проблем необхідно збільшити використання гідроенергетики і усвідомити необхідність впровадження альтернативної енергетики (перспективні способи отримання, передачі та використання електроенергії, що дозволяють знизити ризик негативного впливу на навколишнє середовище).

Гідроелектростанції використовують енергію водних мас. Їх будують на річках, споруджуючи греблі і водосховища. Такі електростанції мають ряд переваг: вони використовують відновлювану енергію; отримана ними енергія є досить дешевою; їх робота не супроводжується забрудненням атмосфери; вони часто сприяють збільшенню запасів риби та здійснення рибництва.

Гідроелектростанції поділяються на потужні, середні і малі гідроелектростанції. Спорудження останніх здатне використовувати потенціал малих річок України. У світі поки не існує загальноприйнятого визначення того, що таке мала ГЕС. В якості основної характеристики прийнята їх встановлена потужність. В Україні – гідроелектростанції з потужністю до 10 МВт.

Плюсами міні ГЕС є те, що вони виробляють найдешевшу і найбезпечнішу електроенергію з усіх існуючих альтернативних шляхів її отримання, здатні виробляти енергію тільки при необхідності (пікова енергія) і зберігати надлишок і відновлювати енергію на мережі.

Використання гідропотенціалу малих річок України може дозволити скоротити витрати паливно-енергетичних ресурсів і вирішити проблему енергопостачання віддалених і важкодоступних районів сільської місцевості. Міні ГЕС здатні стати основою для енергозабезпечення всіх регіонів Західної України і повністю забезпечити деякі райони Закарпатської та Чернівецької областей.

Використання малих ГЕС здатне знизити енергетичну залежність від комунальних служб, забезпечити постійність отримання енергії, на відміну від сонячної або вітрової енергії, забезпечити короткий термін підготовки і здійснення будівництва, істотно знизити необхідність в персоналі на станціях, адже малі гідроелектростанції здатні працювати в автоматичному режимі.

Компанія MCL пропонує підприємствам послуги з проектування об’єктів будівництва. Проектування будівництва міні ГЕС може здійснюватися як окремо, так і в комплексі послуг, включаючи проведення комплексної будівельної експертизи, еколого-експертної оцінки, отримання висновку з оцінки впливу на довкілляобгрунтування можливості відхилень від норм ДБН, в тому числі в розрізі вимог СанПін.