UA RU EN

ПЗУВ та проведення інвентаризації відходів

ПЗУВ та проведення інвентаризації відходів

ПЗУВ та проведення інвентаризації відходів

Відповідно до чинного природоохоронного законодавства, підприємства, організації, фізичні особи-підприємці, діяльність яких, пов’язана з перевезенням, утилізацією, переробкою відходів або призводить до утворення відходів зобов’язані мати відповідні дозвільні документи у сфері поводження з відходами. Порядки оформлення та отримання дозвільних документів для кожних регламентуються відповідними постановами, внутрішніми порядками адміністративних послуг, тощо. Найрозповсюдженішою діяльністю пов’язаною з поводженням з відходами є їх утворення.

Раніше дозвільним документом для утворення відходів був Дозвіл та Ліміт на утворення відходів, порядок отримання якого втратив чинність у зв’язку з затвердженням 18 лютого 2016 року Постанови №118 Кабінету Міністрів України.  Відповідно до цієї  постанови підприємства ПЗУВ яких за звітній рік не перевищує 1000 умовних одиниць і більше 50 у.о. повинні реєструвати декларацію про утворення відходів. Що таке ПЗУВ? Показник загального утворення відходів – це сума кількості відходів поділених за класом небезпеки, до кожного з яких окремо застосовується свій коефіцієнт.

Як рахувати ПЗУВ? Наприклад: підприємство утворило 1 тонну відходів полімерних, які підприємство віднесло до четвертого класу небезпеки та 20 тонн комунальних відходів четвертого класу небезпеки, розрахунок ПЗУВ буде виглядати так. У сумі 21 тонна  відходів помножена на коефіцієнт 1 буде складати ПЗУВ 21, менше 50 і підприємство не повинно реєструвати декларацію про утворення відходів. Сам розрахунок  елементарний і на перший погляд не вимагає особливих знань. Але при перевірці підприємства державними органами контролю може виникнути неприємна ситуація, коли екологічний інспектор буде приписувати зареєструвати декларацію, тому що відходи полімерні відносяться до третього класу небезпеки і ПЗУВ в такому випадку буде: 1х50+20 = 70, де 50 – коефіцієнт для третього класу небезпеки відходів. Для того, щоб уникнути подібних помилок необхідно складати Інвентаризацію відходів. Що таке інвентаризація відходів?

Інвентаризація відходів – це документ, який містить у собі інформацію про кількість відходів, які фактично утворюються на підприємстві, довідку про їх хімічний склад та властивості, у тому числі, цей документ обґрунтовує клас небезпеки відходів. Проведення інвентаризації відходів це необхідний захід внутрішнього аудиту, який відображає у повній мірі весь процес утворення відходів та подальшого поводження з ними. Часто, при спірних питаннях до якого класу необхідно віднести той або інший вид відходу, який утворюється при конкретному технологічному процесі, до складу інвентаризації відходів може включатися спеціальний розрахунок класу небезпеки відходів. Цей розрахунок виконується відповідно до вимог органів охорони здоров’я за спеціальними показниками LD50. Варто зазначити, наявність Інвентаризації відходів є обов’язковою на підприємстві, наявність якої контролюється державними контролюючими органами у сфері охорони навколишнього природного середовища при здійснені перевірок.

Складання інвентаризації відходів власними силами підприємства може бути доволі складним процесом, адже далеко не на кожному підприємстві є власний кваліфікований еколог. Саме тому, провідна компанія у сфері екології та поводження з відходами – MCL пропонує своїм клієнтам послугу зі складання Інвентаризації відходів, до складу якої, обов’язково, входить розрахунок показника загального утворення відходів. Окрім того, розрахунок пзув проводиться у рамках екологічного аутсорсингу, який надається разом з комплексом послуг товариством еМСіеЛ.

Компанія MCL є безумовним лідером на ринку послуг у сфері поводження з відходами, лише за останній рік ми склали більше 3000 інвентаризацій відходів для державних та приватних підприємств.

Висококваліфіковані фахівці компанії MCL мають багаторічний стаж у сфері поводження з відходами, а клієнти компанії MCL отримують найякісніші послуги у обумовлений термін за конкурентними цінами. Довіривши складання інвентаризації та розрахунок показника загального утворення відходів спеціалістам-професіоналам ТОВ «еМСіеЛ» Ви завжди отримуєте якісний документ, який позбавить Вас від зайвого клопоту у сфері поводження з відходами.