UA RU EN

Сертифікація “зеленого будівництва” по стандарту LEED

Американська система сертифікації LEED «Leadership in Energy and Environmental Design» будівництва та «зелених будівель» не просто диктує нові тенденції в сучасному будівництві, але й стала еталонною програмою оцінювання будівель в світі. Надання послуги з міжнародної сертифікації LEED (Супровід у сфері енергоефективного та екологічного проектування) допомагає компаніям оцінити енергоефективність будівлі чи будівництва. Метою проведення даної послуги є мінімізація негативного впливу на навколишнє природне середовище та суспільство, та зниження або раціональне використання таких ресурсів як вода, електроенергія та матеріали. Для проведення сертифікації LEED перш за все обов’язково враховуються такі критерії –  земельна ділянка, будівельні матеріали або ресурси для виробництва, рівень технічної підтримки для експлуатації будівлі,  а також транспортна доступність будівлі. «Зелені будівлі» та будівництво, сертифіковані LEED  – це високий стандарт «зеленої сертифікації».

Як відбувається надання послуги із сертифікації LEED?

 1. Розробка енергетичної моделі будівлі згідно стандарту ASHRAE (Американське товариство інженерів з опалення, охолодження та вентиляційних систем);
 2. Розробка пропозицій про внесення змін до проекту з мінімізації використання енергоресурсів та матеріалів;
 3. Розробка рекомендацій для вдосконалення інженерних та технічних систем будівлі;
 4. Консультант LEED здійснює систематичний моніторинг якості будівельних та інших проектних робіт;
 5. На будівельного майданчику проводиться збір даних необхідних для сертифікації LEED;
 6. Згідно результатам кожної перевірки складається відповідний звіт;
 7. Проведення експертиз: на початковій (проектній) стадії, на стадії будівництва та на стадії введення в експлуатацію.

Якість надання послуги з сертифікації LEED та кінцевий результат напряму пов’язані із налагодженою та командною роботою всіх зацікавлених в цьому осіб на всіх етапах експлуатації будівлі.

На етапі проектування, як вже зазначалось вище, розробляється модель енергоспоживання майбутнього проекту. Саме енергетичне моделювання являє собою процес розробки математичної моделі змін або коливань в поведінці будівлі протягом певного проміжку часу. Тобто, модель енергоспоживання дуже схожа з енергетичним паспортом, але складається із інформації в динамічній перспективі. Для того, щоб отримати найбільш вигідний результат в кінці оцінювання, бажано запросити консультанта вже на цій стадії сертифікації LEED, що в свою чергу, допоможе закласти в проект найбільш вигідне рішення в питанні енергозбереження.

На етапі будівництва реалізуються всі проектні рішення, тому сертифікація LEED передбачає першу електронну експертизу. Якщо будівля, що тестується, проходить перевірку, то отримати заслужений сертифікат можливо тільки після десяти місяців її експлуатації.

Таким чином, розглянемо особливості тестування LEED та вимоги, які висуваються до девелоперів, на етапі введення в експлуатацію.  Протягом зазначених десяти місяців, спеціалісти відповідальні за експлуатацію будівлі повинні здійснювати контроль за поведінкою будівлі. Також на даному етапі, спеціальна комісія LEED здійснює перевірку фактичних показників енергоспоживання, водоспоживання, використання матеріалів та ресурсів із запланованими. Тільки після цього видається сертифікат LEED.

Власнику сертифікату LEED надаються певні переваги перед не сертифікованими будівлями:

 • високий рівень якості будівництва,
 • конкурентоспроможність в будівельній індустрії,
 • позитивна репутація на ринку нерухомості,
 • підвищення рівню комфорту для працівників будівлі, що в свою чергу збільшую їхню продуктивність праці, відповідність будівлі до вимог міжнародних орендаторів,
 • підвищення вартості за оренду приблизно на 5%,
 • зниження кількості витрат на експлуатацію будівлі приблизно на 35%,
 • збільшення ринкової вартості будівлі приблизно на 10%.

Спеціалісти MCL не тільки нададуть консультацію LEED, організують сертифікацію LEED «під ключ», але й забезпечать будь-яке підприємство усіма інструментами для того, щоб отримати найкращий сертифікат LED. Часто процес сертифікації вимагає проведення лабораторних замірів, висновків кваліфікованих спеціалістів, присутності спеціаліста з екології, складання акту видалення зелених насаджень, видалення ґрунту. Наші спеціалісти мають змогу надати повний спектр послуг у сфері екології, енергоефективності, взаємодії з міжнародними та місцевими органами управління, контролю, сертифікації. Саме наявність відповідного досвіду та надійного міжнародного Партнеру в області управління комерційною нерухомістю є нашою абсолютною конкурентною перевагою.