UA RU EN

Паспортизація артезіанських свердловин

Державний облік артезіанських свердловин здійснюється Держгеонадрами шляхом ведення державного реєстру артезіанських свердловин.

До державного реєстру артезіанських свердловин включаються відомості про артезіанські свердловини, у тому числі не діючі, незалежно від місця розташування, на підставі даних, що містяться у паспортах артезіанських свердловин.

Зазначені паспорти складаються за формою, затвердженою спільним рішенням Мінприроди та Мінрегіону, а їх копії щороку до 1 грудня подаються до Держгеонадр суб’єктами господарювання (юридичними особами та фізичними особами – підприємцями), які є власниками або користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані та експлуатуються артезіанські свердловини (далі – водокористувачі).
Дані державного обліку артезіанських свердловин включаються до державного водного кадастру.

Складання паспорту свердловини за встановленою формою, а також здійснення Державного обліку свердловини є обов’язковою умовою легального користування підземними водами, оскільки наявність паспорту свердловини встановленої форми є обов’язковою умовою отримання Дозволу на спецводокористування та нарахування та сплати Рентної плати до Державного та місцевого бюджетів. Нехтування даними умовами призводить до компенсації завданих збитків та притягненню до кримінальної відповідальності.

З морально-етичної точки зору, паспортизація та державний облік свердловин є інструментом контролю за безпечністю користування підземними водами. Здійснення державного обліку та контрою за користуванням підземними водами мінімізовує можливість забруднення водних горизонтів, а в разі настання непередбачуваних ситуацій з забруднення підземних вод, дозволяє вчасно провести профілактичну роботу з населенням з метою збереження здоров’я та життя людини.

Наша постійна плідна партнерська співпраця з центральним профільним науково-виробничим підприємством Держгеонадр України, а також висока кваліфікація наших співробітників дозволяє нам виконувати інженерно-гідрогеологічні дослідження будь-якої складності. Саме тому, клієнт компанії MCl завжди отримує необхідний результат в обумовлений термін.