UA RU EN

Проектування корівників

Наша компанія пропонує послуги з проектування молочних тваринницьких комплексів незалежно від стадії операційного циклу об’єкту: нового будівництва, реконструкції чи розширення наявного комплексу.

Проектування молочних ферм — це комплекс інженерних рішень з розробки технологічних планів розміщення виробничих, адміністративних та складських модулів для ефективної роботи всього комплексу.

Молочні тваринницькі комплекси за призначенням бувають племінні та молочні ферми. На племінних фермах займаються розведенням конкретних порід корів для виробництва молока та м’яса. На молочній фермі корів утримують для виробництва молока. План та площа молочної ферми залежить від місця розташування об’єкту та кількості поголів’я худоби. Структура молочної ферми виглядає так: корівник, склади для зберігання корму та підстилок, відділення для приготування корму, доїльно-молочний цех, пологове відділення та пункт штучного осіменіння. Корівник складається з годівниці, стійла, гнойових канав, проходів та вікон для видалення гною.

Сучасні корівники розробляються за умови безприв’язного типу утримання корів. Вони проектуються у вигляді каркасу з металевих конструкцій, даху та стін. При проектуванні корівників важливо розробити ефективну систему вентиляції.Для забезпечення повітрообміну корівника в бічних стінах встановлюють металеві штори, котрі в автоматичному або ручному режимі опускаються та піднімаються для доступу свіжого повітря. Завдяки цій технології влітку приміщення корівника постійно продувається, тим самим забезпечується якісна вентиляція та покращуються санітарні умови утримання корів.

За умови встановлення металевих штор, дах корівника проектується з утепленням та вікнами для природного освітлення. Утеплення покрівлі виконується більш щільнішим шаром, ніж стіни, для запобігання тепло втрати. Доступ природного світла в корівник має важливе санітарно-гігієнічне значення, покращує умови праці та утримання тварин, та заощаджує електроенергію. Встановлювати отвори чи вікна в даху корівника варто виходячи з розташування проходів та запланованої кількості рядів.

Проектування корівника, телятника та молочної ферми інженерами компанії MCL — це оптимізація технологічних процесів для ефективної роботи молочної ферми. У своїй роботі ми спираємось на практичний досвід і знання інженерів та потреб клієнта задля розробки результативного проекту корівника та скорочення витрат на його будівництво.