UA RU EN

В Україні вперше запровадили мінімальні вимоги до енергоефективності будівель

В Україні вперше запровадили мінімальні вимоги до енергоефективності будівель

З 15 січня 2021 року вступив в силу наказ Міністерства розвитку територіальних громад і територій України про запровадження мінімальних вимог до енергоефективності будівель.
Мінімальні вимоги до енергоефективності:
1 – При новому будівництві, реконструкції, що веде до зміни функціонального призначення будівлі, мінімальною вимогою щодо енергоефективності є клас ”C”.
2 – Встановлюються нові вимоги по енергоефективності будівель до питомого енергоспоживання при опаленні та охолодженні будівель.
3 – При реконструкції, капітальному ремонті, визначених проєктною документацією частини будівлі (окремих огороджувальних конструкцій: зовнішні стіни, внутрішні стіни та перекриття, що розмежують опалювальні та неопалювальні приміщення, стіни нижче рівня ґрунту, підлоги по ґрунті, покриття різних типів, зовнішні двері та світлопрозорі конструкції).
4 – Встановлюються мінімальні вимоги до енергоефективності інженерних систем та їх технічного оснащення, рівень їх енергоефективності повинен відповідати класу енергоефективності самої будівлі.

Але міністерство передбачило виняток для застосування даних вимог для індивідуальних житлових будинків, історичних будівель промислового і сільськогосподарського призначення, об’єктів транспорту, енергетики та оборони, а також виконання будівельних робіт з відновлення окремих конструкцій будівель і споруд.
Мінімальні вимоги до енергоефективності будівель – це загально європейська практика, яка дає можливість поліпшити стан енергоефективності будівель та знизити використання енергоресурсів.
В Україні ці вимоги будуть застосовуватися поетапно, що дасть можливість власникам будівель спланувати свій бюджет та роботи по отриманню класу енергоефективності об’єкту не нижче класу «С».
Також Мінрегіон вніс зміни до методики визначення енергетичної ефективності будівель, яку використовують у своїй роботі проєктувальники при проєктуванні об’єктів та під час сертифікації.
Накази Міністерства розвитку територіальних громад і територій України від 27.10.2020 №260 та №261 зареєстровані Мін’юстом та опубліковані в Офіційному віснику України.