UA RU EN

Верховна Рада заборонила проведення громадських слухань під час карантину

Верховна Рада заборонила проведення громадських слухань під час карантину

Громадські слухання під час дії карантину не проводяться, а нові не призначаються

18 червня 2020 року Верховна Рада підтримала законопроєкт №3438 про внесення змін до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Запроваджені зміни стосуються проведення громадських обговорень та передбачають їхнє проведення виключно у формі надання письмових зауважень і пропозицій, в т.ч. в електронному вигляді. Про це обов’язково має бути зазначено у звіті з оцінки впливу на довкілля. Відповідна зміна діятиме впродовж карантину в Україні та до повного його скасування та протягом наступних 30 днів після його завершення. В пояснювальній записці зазначено, що проведення фактичних громадських слухань становитиме загрозу поширенню коронавірусної хвороби.

Поряд з цим, на період дії вищезазначених заходів, нові дати громадських слухань не призначаються. Заплановані громадські слухання, дата проведення яких припадає на період дії зазначених заходів, вважаються такими, що не відбулися і повторно не проводяться.

Нагадуємо, що закон про ОВД вступив в дію 18 грудня 2017 року на виконання однієї з вимог підписаної Асоціації України з ЄС. Залучення громадськості на початковій стадії реалізації планової діяльності дозволить сформувати та розглянути питання, що стосуються конкретної місцевості та визначити обсяги досліджень необхідних для визначення впливів від діяльності суб’єкта господарювання та прийняття заходів для їхньої мінімізації.