UA RU EN

Набули чинності зміни до “Правил визначення вартості будівництва”

Набули чинності зміни до “Правил визначення вартості будівництва”

Набули чинності зміни до “Правил визначення вартості будівництва”

Згідно наказу №102 Національного органу стандартизації з 1 червня 2018 року набула чинності зміна №2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва». ДСТУ Б Д.1.1-1: 2013 розроблено на заміну до ДБН Д.1.1-1-2000. В даному ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 визначаються основні вимоги та правила визначення кошторису нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції, технічного переоснащення споруд, будівель, будинків незалежно від їхнього призначення, об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, та реставрації пам’яток містобудування та архітектури.

Дотримання норм ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 є обов’язковим при визначенні вартості об’єктів будівництва, що фінансуються за рахунок коштів з бюджету, комунальних та державних підприємств, установ чи організацій та державного кредиту.

Поряд з цим, згідно вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачається можливість включення до глави 10 «Утримання служби замовника» коштів не тільки на утримання служби замовника (включно з технічним наглядом), але й коштів на залучення до процесу визначення вартості будівництва суб’єктів господарювання для надання консультацій в сфері будівництва. При цьому, в разі залучення спеціалістів для консультацій, вартість їхніх послуг не має перевищувати 5,5% від кошторису глав 1-9. Таким чином, прийняття даного ДСТУ є офіційними запровадженням в будівельній галузі професії «інженер-консультант». Для професії «інженер-консультант» в будівництві затверджені кваліфікаційні характеристики.