UA RU EN

Про оцінку впливу на довкілля

Про оцінку впливу на довкілля

Про оцінку впливу на довкілля

Доводимо до Вашого відома, що з 18 грудня 2017 року вступає в силу закон України «Про оцінку впливу на довкілля». ЗУ про оцінку впливу на довкілля висуває вимоги щодо екологічної безпеки, раціонального використання природних ресурсів, мінімізації шкідливого впливу на довкілля в процесі прийнятті рішень про здійснення планової діяльності. Результатом проведення оцінки впливу на довкілля є розроблення висновку про оцінку впливу на довкілля.

Ключовим моментом закону про оцінку впливу на довкілля є заміна висновку державної екологічної експертизи на висновок про оцінку впливу на довкілля. Без наявності висновку про оцінку впливу на довкілля суб’єкт господарювання не має права здійснювати заплановану діяльність.

Відповідно до вимог закону України «Про оцінку впливу на довкілля» проведення оцінки впливу обов’язкове для об’єктів та видів діяльності першої та другої категорії. До першої категорії відносяться газо- та нафтопереробні комплекси; теплові електростанції (з потужністю більше 50 мегават) та атомні електростанції, ядерні реактори; підприємства кольорової та чорної металургії; підприємства хімічної галузі (біологічно-хімічне, фармацевтичне, біотехнічне виробництво, виробництво мінеральних добрив, лаків, фарб, полімерних матеріалів та інших речовин); поводження з небезпечними, побутовими та іншими відходами (їх зберігання, переробка, утилізація); будівництво аеродромів, автомагістралей, залізничних доріг, річкових портів; забір підземних вод; видобуток нафти та газу з континентального шельфу; будівництво кар’єрів та видобуток корисних копалин; підприємства з виробництва азбесту та азбестовмісних  матеріалів; споруди для очищення стічних вод; поступові та санітарні рубки лісового та заповідного фондів відповідно; будівництво ліній електропередачі. Висновки про оцінку впливу для підприємств першої категорії видаватиме Мінприроди.

Друга категорія включає: підприємства лісового та сільського господарств; глибокі буріння з метою захоронення радіоактивних відходів або для водопостачання; підприємства з переробки мінеральної сировини, виробництва та обробки металу; підприємства харчової, текстильної, паперової, шкіряної та деревообробної промисловості; інфраструктурні проекти (будівництво трамвайних колій, трубопроводів, гідротехнічних споруд, ліній метрополітену). Для підприємств другої категорії висновки видаватимуть місцеві адміністрації.

Також відповідно до вимог закону про оцінку впливу на довкілля, його дія не поширюється на діючі підприємства, якщо вони вирішили провести реконструкцію, капітальний ремонт, технічне переоснащення або перепрофілювання своєї діяльності, але у випадку якщо їхня діяльність не завдає значного впливу довкіллю. Критерії визначення планованої діяльності, її розширення та зміна, які не підлягають оцінці впливу на довкілля мають бути затверджені КабМіном ближче до дати набування чинності ЗУ про оцінку впливу на довкілля.

Отримання висновку про оцінку впливу на довкілля не потрібне в разі ліквідації наслідків аварій та надзвичайних ситуацій, заходів для забезпечення обороноздатності держави чи ліквідації терористичних дій.

Експерти багатопрофільної компанії MCL нададуть консультації з питань нового закону України про оцінку впливу на довкілля. Звернувшись до ТОВ «еМСіеЛ», Ви отримаєте надійного ділового партнера в проведенні оцінки впливу на довкілля, оформленні всієї необхідної документації, розробці альтернативних варіантів здійснення планової діяльності в умовах високих ризиків та загрози для довкілля.