Cтандарт витяжних систем LPS 2084
Науковці та дослідники британської компанії BRE Global в травні 2017 року презентували стандарт LPS 2084 (Loss Prevention Standard), в якому наведені вимоги для компаній, що бажають пройти сертифікацію згідно BREEAM в сфері проведення перевірок, очистки та обслуговування витяжних систем включно з кухонними витяжними системами. Компанії, що пройшли сертифікацію відповідно до стандарту LPS 2084 можуть бути впевнені, що витяжне обладнання, як і вся витяжна система на підприємстві, функціонує належним чином. Відповідно до вимог стандарту LPS 2084 компанії, що отримали відповідний сертифікат BREEAM LPS 2084 на надання послуг з проведення перевірок, очистки та обслуговування витяжних систем, повинні дотримуватись всіх вимог згідно договору, вести облік та вчасно надавати звіт про роботу витяжних систем підприємства їхнього клієнта, визначити всі обмеження чи перешкоди, що виникають в процесі роботи з витяжним обладнанням, та, звичайно ж, розробити рекомендації щодо їх усунення задля його безпечної роботи.
Головною метою розробки стандарту LPS 2084 було запобігання виникнення пожеж через накопичення в трубах та іншому витяжному обладнанні залишок жиру та легкозаймистих речовин. Оскільки, як показали дослідження, періодичне прибирання та очистка витяжної системи зменшує ризик виникнення пожежі на кухні, що в свою чергу, забезпечує безпеку для мешканців будинку. Тому, в основу стандарту було покладено ідею розповсюдити серед населення не тільки систематичний візуальний огляд (перевірки), але й очистку із застосуванням хімічних миючих засобів та механічних пристроїв. Відповідно до вимог стандарту LPS 2084 все обладнання та засоби для прибирання/очистки мають зберігатися в умовах, що зазначені в договорі між компанією, що надає послуги з прибирання, перевірки та обслуговування витяжних систем.
Також дуже важливим пунктом в наданні таких послуг є поводження з відходами такими як жири, мастила та масла, оскільки даний тип відходів, особливо в великих об’ємах може становити загрозу виникнення пожежі, тому їх утилізація має здійснюватися належним чином і кваліфікованими спеціалістами-технологами. Виробники очисного обладнання та миючих засобів проводять тренінги та навчання персоналу, що буде виконувати такі функції під контролем BRE Global задля впевненості в тому, що все обладнання та устаткування відповідає діючим вимогам стандарту LPS 2084. Після успішного навчання, компанія, що буде здійснювати послуги з обслуговування витяжного обладнання отримує сертифікат на проведення таких послуг під наглядом BRE Global.
Компанія може вибрати на вибір яку з послуг надавати, чи це тільки перевірка витяжного обладнання чи прибирання та обслуговування, або ж в комплексі. Після проведення перевірки чи очистки витяжного обладнання, акредитована компанія розробляє звіт про виконану роботу, де має зазначатися така інформація: тип витяжного обладнання, рівень забрудненості, тип відходів, складність/легкість доступу до перевірки/очистки витяжних трубопроводів, наявність протипожежних засобів, потужність та режим роботи витяжного обладнання, рекомендація для збільшення ефективності роботи витяжного обладнання.
Провідна компанія MCL з радістю проконсультує Вас в усіх питаннях щодо нового стандарту BREEAM LPS 2084 та допоможе Вам в організації навчання та отриманні сертифікату на проведення послуг з перевірки, очистки та обслуговування.