UA RU EN

Компанія MCL завершила сертифікацію найбільшого бізнес-парку Києва БЦ Horizon Park по стандарту BREEAM In-Use

Компанія MCL завершила сертифікацію найбільшого бізнес-парку Києва БЦ Horizon Park по стандарту BREEAM In-Use

На українському ринку комерційної нерухомості екологічних будівель стало більше: бізнес-центр Horizon Park успішно пройшов сертифікацію за схемою BREEAM In-Use International. Оцінку проводила наша компанія, ліцензований оцінювач BREEAM International New Construction та BREEAM International In-Use.

Наталія Кравець, комерційний директор Dragon Capital Property Management, прокоментувала: «На сьогодні вже два наші бізнес-центри БЦ Horizon Park та GRAND мають сертифікати «зеленої будівлі». Ми й надалі плануємо проводити сертифікацію інших об’єктів нашого портфелю, в першу чергу бізнес-центрів, адже це є усталеною практикою у розвинених країнах та однією з переваг об’єкту для орендарів».

Серед переваг бізнес-центру Horizon Park в процесі оцінки були відзначені забезпеченість природним освітленням робочих місць, організований роздільний збір побутових відходів, транспортна доступність до будівлі, а також безпечний доступ пішоходів, автомобілів та обслуговуючих транспортних засобів до будівлі.  В управлінні будівлею команда бізнес-центру велику увагу приділяє якості мікроклімату та безпечності внутрішнього середовища.

«Аудит бізнес-центру проводився за двома частинами – Part 1: Asset Performance (Ефективність активу) та Part 2: Building Management (Ефективність управління). БЦ Horizon Park став першим в Україні офісним центром, оцінка якого охоплювала одразу дві частини. Така сертифікація – це тривалий та трудоємний процес, оскільки до роботи залучались команди з управління та експлуатації будівлі. Наразі оцінювачі нашої компанії проводять сертифікацію житлових комплексів, інноваційного парку, бізнес-центрів, торговельно-розважального центру та промислового об’єкту» – повідомив керівник компанії MCL  Микола Герасименко.

Аудит об’єктів нерухомості за схемою BREEAM In-Use проводиться для підтвердження відповідності критеріям системи оцінки, розробленим спеціально для будівель, що експлуатуються, та впровадженню вимог стандарту в управлінський та операційні процеси будівлі.

Міжнародний стандарт екологічного будівництва BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) є найбільш популярним, незалежним і широко використовуваним в Європі методом оцінки якості та екологічності об’єктів нерухомості. Автором стандарту є організація BRE Global (Сполучене Королівство). За двадцять дев’ять років існування стандарту більш ніж 550 000 будівель отримали відповідні сертифікати. Більш того, світовий та європейський досвід будівництва свідчать, що «зелена» сертифікація є абсолютною нормою, а в деяких країнах – прийнята на державному рівні. Сертифікація BREEAM є гарантією забезпечення безпеки для довкілля, безпеки та комфорту для користувачів будівель, контролю всіх операційних процесів, а також скорочення експлуатаційних витрат за рахунок високої енергоефективності та ощадного використання ресурсів.