UA RU EN

Особливості оцінки впливу на довкілля для сектору надрокористування

Особливості оцінки впливу на довкілля для сектору надрокористування

Особливості оцінки впливу на довкілля для сектору надрокористування

Вже минуло півроку як діє процедура оцінки впливу на довкілля. В Єдиному реєстрі з ОВД зареєстровано понад 700 справ з оцінки впливу планової діяльності на довкілля. Більша частина повідомлень про планову діяльність надійшла з секторів енергетики, надрокористування, сільського господарства, будівництва, інфраструктури та поводження з відходами. Для кожного виду діяльності, що підлягає проведенню оцінки впливу на довкілля процедура ОВД потребує індивідуального підходу, детального вивчення та залучення наукових спеціалістів профільних установ для досліджень.

Що необхідно врахувати під час для проведення оцінки впливу на довкілля для сектору надрокористування?  Перш за все, майбутні надрокористувачі в процесі оцінки впливу на довкілля мають дотримуватися вимог Кодексу України про надра,  Водного Кодексу України, Земельного Кодексу України, законів України «Про державну геологічну службу України», «Про охорону навколишнього природнього середовища», Гірничого закону України та «Про оцінку впливу на довкілля». Виходячи з вищезазначених нормативно-правових актів, нижче наведено орієнтовний перелік необхідних робіт, що мають бути проведенні та результати яких слід відобразити в звіті з оцінки впливу на довкілля для потреб надрокористування:

  1. Проведення геологорозвідувальних робіт з метою вивчення, підготовки і розробки родовищ корисних копалин та застосування безпечних способів відпрацювання кар’єрів, родовищ, рудників тощо.
  2. Застосування заходів екологічної, пожежної, радіаційної безпеки експлуатації родовищ корисних копалин.
  3. Розробка плану локалізації та ліквідації аварій в разі виникнення надзвичайної ситуації.
  4. Проведення агрохімічних досліджень ґрунтів з метою визначення наявності родючого шару ґрунту, його зняття та перевезення у спеціально відведене місце.
  5. Розробка проекту рекультивації порушених земель після відпрацювання кар’єру чи родовища корисних копалин.
  6. Аналіз дотримання чинного законодавства в сфері охорони атмосферного повітря.
  7. Проведення досліджень визначення рівнів шумового та вібраційного навантаження від роботи кар’єрів, родовищ чи рудників.
  8. Проведення науково-спостережних робіт за тваринним світом території, що знаходиться в межах провадження планової діяльності шляхом залучення орнітологів, ентомологів, хіроптерологів тощо.
  9. Проведення досліджень рослинності з метою виявлення на території провадження планової діяльності видів, що занесені до Червоної книги України чи перебувають під загрозою зникнення.
  10. Проведення досліджень з метою виявлення негативного впливу на здоров’я населення, яке проживає поруч з об’єктом ОВД.

Відзначимо, що самостійно організувати та провести необхідні роботи суб’єкту господарювання складно. Тому, краще делегувати ці зобов’язання спеціалістам з досвідом роботи в сфері користування надрами. Фахівці компанії MCL залучалися до проведення оцінки впливу на довкілля в сфері надрокористування. Більш того, компанія MCL здійснює проведення оцінки впливу на довкілля «під ключ». Досвід фахівців компанії MCL та співпраця з Інститутом зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України (для оцінки впливу на біорізноманіття) та Інститутом громадського  здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ (для оцінки впливу на стан здоров’я населення) забезпечують проведення оцінки впливу на довкілля з дотриманням законодавчих вимог. Обираючи компанію MCL  – Ви отримаєте найкращий результат в обумовлений термін!