Особливості сертифікації за стандартом LEED
«Зелена» сертифікація за стандартом LEED найбільш поширена до застосування у США. Система LEADERSHIP in ENERGY and ENVIRONMENTAL DESIGN (LEED) була розроблена USGBC для сертифікації високоефективних будівель та стійкого середовища.
«Зелене» будівництво за даним стандартом має відповідати так званій концепції потрійного критерію, що об’єднує:
Для того, щоб пройти сертифікацію LEED, кожен проєкт має виконати мінімальні вимоги (Minimum Program Requirements) (MPR) та отримати мінімальну кількість балів – 40 балів – незалежно від вибору подальшої рейтингової системи. Набравши відповідну кількість балів, можна отримати наступний сертифікат LEED:
Система сертифікації поділяється на 5 категорій, відповідно до їх типу конструкцій:
Найбільш популярною та часто вживаною є категорія LEED BD+C, що включає в себе 9 кредитних категорій. За кожну категорію нараховується певна кількість балів:
Кредитні категорії для об’єктів стійкого розвитку включають у себе:
Стандарт LEED приділяє велику увагу даній категорії, оскільки вважає, що використання енергії та викопного палива має найбільший негативний вплив у процесі глобального потепління. Зелене будівництво має зменшити споживання енергії з традиційних джерел та надавати більше перевагу у залучені енергії з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).
При використанні даного стандарту треба враховувати, що проєкт не може бути розділений на різні рейтингові системи – він має бути сертифікований лише за однією рейтинговою системою.
В Україні сертифікація LEED є популярною та застосовується для промислових об’єктів та офісів. Сертифікація передбачає проєктування відповідно до сімейства стандартів ASHRAE, що має більш жорсткі вимоги у порівнянні з сертифікацією BREEAM, що враховує локальні стандарти та будівельні норми. В Україні за стандартом LEED були сертифіковані наступні офісні будівлі: