Процедура оцінки впливу на довкілля (ОВД)
Процедура оцінки впливу на довкілля (ОВД)
Вже минуло три місяці як вступив в силу закон України «Про оцінку впливу на довкілля», метою якого є отримання висновку з оцінки впливу на довкілля (ОВД), що таким чином замінює проведення державної екологічної експертизи. Проведення ОВД необхідне перед прийняттям рішенням про провадження планової діяльності, тобто ще на стадії проектування суб’єкт господарювання має пройти процедуру ОВД, якщо його діяльність підпадає під сферу застосування даного закону. У статті 3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» визначено першу та другу категорії видів господарської діяльності, що в обов’язковому порядку підлягають проведенню овд. Детальніше ознайомитися з переліком видів діяльності Ви можете тут.
Процедура проведення оцінки впливу на довкілля здійснюється в такому порядку:
- Суб’єкт господарювання має надати повідомлення про планову діяльність в уповноважений територіальний орган або в Мінприроди в електронній (через Єдиний реєстр з овд) та письмовій формах. На документах з оцінки впливу, що подаються на паперових носіях необхідно вказати присвоєний номер з Єдиного реєстру овд. Окрім повідомлення, в деяких випадках необхідно подати вимогу та додаткову інформацію чи документи необхідні для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля. Далі територіальний орган чи Мінприроди розглядають повідомлення, вносять рекомендації чи зауваження та протягом 20 робочих днів з моменту оприлюднення інформації, громадськість може висловити свою думку про планову діяльність суб’єкта господарювання.
- Розробка звіту з оцінки впливу на довкілля. Суб’єкт господарювання має підготувати звіт з ОВД враховуючи зауваження чи внесені пропозиції від громадськості. Розробивши звіт з овд, необхідно його завантажити в Єдиний реєстр овд для його обговорення під час громадських слухань. Зміст та структуру звіту з оцінки впливу на довкілля Ви маєте змогу знайти у додатку 5 Постанови КабМіну про порядок проведення оцінки впливу на довкілля.
- За організацію громадських слухань та обговорень відповідає уповноважений територіальний орган чи Мінприроди. Громадськість має право в період від 25 до 35 робочих днів на розгляд звіту з оцінки впливу та внесення зауважень та пропозицій. За результатами громадських слухань Мінприроди/територіальний орган розробляє звіт про громадські обговорення та публікує його в Єдиному реєстрі овд.
- Останнім етапом в процедурі ОВД є розробка висновку з оцінки впливу на довкілля. Мінприроди чи уповноважений територіальний орган здійснює розробку та видає висновок з оцінки впливу. У висновку зазначається право здійснення планової діяльності суб’єктом господарювання. Також у висновку може надаватися перелік екологічних та природоохоронних умов рекомендованих для дотримання суб’єктом господарювання під час провадження планової діяльності.
Насамперед, проведення оцінки впливу покликане оцінити можливий негативний вплив від планової діяльності на довкілля, визначити заходи для його мінімізації чи повного усунення за умови реалізації Вашого проекту. Тобто, новий порядок не має за мету перешкодити провадженню планової діяльності підприємця.
Якщо у Вас виникли питання, пов’язані з проведенням оцінки впливу на довкілля, будь ласка, звертайтесь за консультацією до фахівців компанії MCL.