UA RU EN

Україна в ТОП-10 країн з найпривабливішим інвестиційним кліматом для відновлювальної енергетики

Україна в ТОП-10 країн з найпривабливішим інвестиційним кліматом для відновлювальної енергетики

Україна в ТОП-10 країн з найпривабливішим інвестиційним кліматом для відновлювальної енергетики

Україна опинилась в ТОП-10 країн, що є найпривабливішими для інвестицій в “зелену” енергетику, отримавши 8 місце рейтингу, в рамках щорічного звіту Climatescope 2019.

В порівнянні з 2018 роком ми піднялись одразу на 55 позицій і посіли 8-ме місце. Завдяки реформам уряду в сфері енергетики, привабливим “зеленим” тарифам і податковим ставкам, розмір інвестицій щороку зростає. Тільки за 2018 рік в нові об’єкти відновлювальної енергетики інвестували 801 млн доларів. Це на 755 млн більше, ніж у 2017 році.

На території  України, загальна потужність станцій що працюють на біопаливі, сонячних, вітрових та гідроелектростанцій зросла більш ніж у двічі в 2019 році, у порівнянні з періодомами з 2017 по 2018 рік.

В Україні найшвидше зростають потужності саме сонячних електростанцій. І саме у цю галузь енергетики інвестиції є найбільшими. Лідерами серед  інвесторів  на ринку сонячної енергетики наразі є китайські,  іспанські та норвезькі компанії.

Серед найбільших СЕС: Нікопольська СЕС, потужністю 246 мегават; Tokmak Solar Energy, потужністю 50 мегават та Терновиця, потужністю 20 мегават.

Використання енергії сонця здійснюється на території всієї України для вироблення теплової та електричної енергії. Також, для отримання електричної енергії застосовується енергія вітру.

Серед європейських країн по кількості встановлених в першому півріччі 2019-го року вітряних електростанцій, Україна займає 5 місце.

Найпотужнішими вітровими електростанціями в Україні є: Ботієвська ВЕС, потужністю 200 мегават та Приморська ВЕС, потужністю 200 мегават.

Загалом, для будівництва нових вітроелектростанцій за перше півріччя 2019 року, Європа інвестувала 8,8 млрд євро. За ці кошти повинні встановити електростанції потужністю 5,9 гігават протягом кількох років. До 2030 року відновлювальна енергетика складатиме 32% від усієї енергетики у Європі.

Вітрові електростанції мають багато переваг.  Наприклад, виробництво електроенергії за допомогою ВЕС не супроводжується викидами вуглекислого газу, а отже, є екологічно-чистим видом отримання енергії. Однією з основних переваг є відновлювальність та невичерпність вітрової енергії. ВЕС займають мало місця і їх легко розмістити у важкодоступних місцях.

Серед недоліків спостерігається небезпека для флори та фауни, певне шумове забруднення та мерехтіння тіней.

Тож, для якісного проектування ВЕС варто обов’язково дотримуватись низки законів та нормативно-правових актів України, залучати дослідників, інженерів-проектувальників, аналітиків та спеціалістів сектору енергетики.

З нашого досвіду з метою обґрунтування безпеки експлуатації вітрової електростанції клієнти встановлюють санітарно-захисну зону. Встановлення розміру СЗЗ для ВЕС залежить від типу вітрогенераторів, їхньої кількості та обраної земельної ділянки.

Щоб більш детально оцінити вплив від функціонування вітряної електростанції необхідно провести оцінку впливу на довкілля ОВД (для планової ВЕС відповідно до ст. 3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»). В рамках проведення ОВД для ВЕС, проводиться  моніторинг флори та фауни, здійснюються польові дослідження для визначення інтенсивності та характеру впливу на тваринний та рослинний світ. Для визначення шумового навантаження та мерехтіння тіней застосовується програмне забезпечення WindPro.

За умови кредитування або інвестування від міжнародних фінансових організацій, вимагається проведення оцінки впливу на соціальне та навколишнє природне середовище (ESIA – Social and Environmental Impact Assessment) від експлуатації ВЕС.

Компанія MCL є членом Української Вітроенергетичної Асоціації (УВЕА), що дозволяє залучати до процесу розробки проекту ВЕС найкращих спеціалістів вітроенергетичного сектору України. Ми здійснюємо проектування вітрових електростанцій, проводимо оцінку впливу на довкілля, встановлюємо санітарно-захисні зони та здійснюємо оцінку впливу на соціальне та навколишнє середовище.