RU UA EN

ЕКОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИ БУДІВНИЦТВІ ВЕС. КОМЕНТАР ТЕХНІЧНОГО ДИРЕКТОРА MCL

ЕКОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИ БУДІВНИЦТВІ ВЕС. КОМЕНТАР ТЕХНІЧНОГО ДИРЕКТОРА MCL
Технічний директор, еколог і орнітолог MCL розповів про дослідження, необхідні для будівництва ВЕС
У черговому коментарі виданню Економічні новини, Ярослав Ковган, еколог, орнітолог і технічний директор групи компаній MCL, розповів про екологічні дослідження, які мають бути обов’язково проведені перед будівництвом вітрової електростанції; загалом вплив, який несе чи то будівництво, чи то експлуатація вітрової електростанції на навколишнє середовище; а також переваги вітрових станцій для України порівняно з іншими типами генерації електроенергії.
Ключові коментарі:
🌱Будь-яке втручання людини до природи: чи-то прокладання дороги, чи-то сільськогосподарська діяльність тощо — це антропогенний вплив. Відповідно будівництво вітрових електростанцій також змінює навколишнє середовище. Однак сучасні технології дозволяють контролювати рівень впливу на природу [через проведення досліджень].
🌱Спершу здійснюються дослідження обраної місцевості для будівництва ВЕС за попередньо відомими науковими матеріалами. Після цього група фахівців виїжджає на відповідну територію, де вони складають і звіряють карти, перевіряючи, наскільки наявна ситуація відповідає попереднім дослідженням. Далі, експерти розробляють програму моніторингу — план того, над чим здійснюється дослідження, яким чином, у який період тощо.
🌱Подальші дослідження мають охопити всі сезони: наприклад, для орнітофауни є періоди активної міграції чи зимівля.
«На Закарпатті в нас було понад 750 годин досліджень на рік проведено… Сама методологія [розроблена Фондом охорони природної спадщини Шотландії], яка надає таку формулу, називається модель ризику зіткнення. Тобто можна математично підрахувати, що на конкретному вітрополі в майбутньому з певними параметрами вітру турбін з визначеними параметрами прольоту птахів буде втрачено така-то кількість конкретного виду, то це уже власне емпіричні наукові дані, які можуть дозволити стверджувати чи заперечувати, що це місце підходить або ні«, — пояснив Ярослав Ковган.
🌱Наразі, коли в Україні масово застосовуються відключення світла, ВЕС мають основну перевагу — вони допомагають боротися з нестачею електроенергії через удари рф по енергетичній інфраструктурі. Об’єкти вітрової енергетики не такі сконцентровані, як, до прикладу, сонячні батареї, тож окупантам проблематичніше поцілити по них.
Джерело: