RU UA EN

СЬОГОДНІ НАЙКРАЩИЙ ЧАС ЩОБ ЗРОБИТИ СВОЮ БУДІВЛЮ «ЗЕЛЕНОЮ»

СЬОГОДНІ НАЙКРАЩИЙ ЧАС ЩОБ ЗРОБИТИ СВОЮ БУДІВЛЮ «ЗЕЛЕНОЮ»

СЬОГОДНІ НАЙКРАЩИЙ ЧАС ЩОБ ЗРОБИТИ СВОЮ БУДІВЛЮ «ЗЕЛЕНОЮ»

«Зелене» будівництво є фокусом нашої діяльності вже протягом більш ніж 10 років. Якщо спочатку «зелені» і «здорові» будівлі були добровільним заходом в Україні, а тема «зеленого» будівництва загалом зростала доволі плавними темпами, то сьогодні це питання в Україні потребує більш радикальнішого підходу через його стратегічне значення. Перш за все, тому що якщо і відбудовувати Україну, то якісніше і краще ніж було до повномасштабної війни, а також, враховуючи наше прагнення стати частиною ЄС, вже відповідно до європейських вимог і норм.

Поки Україна в очікуванні початку офіційних переговорів про вступ до ЄС і в активному процесі приведення українського законодавчого і регуляторного поля до європейського, ЄС продовжує посилювати свої цілі та вимоги в питанні енергетичного переходу та «зеленої» трансформації. Враховуючи те, що Україна в багатьох секторах, в тому числі і в секторі охорони і захисту довкілля, відчутно відстає від своїх європейських партнерів, починати необхідно вже сьогодні. До того ж, руйнівні наслідки війни роблять цю можливість ще більш доступною.

Будівлі і будівельний сектор є одним із основних емітентів парникових газів в світі. До того ж, цей же сектор є одним із найскладніших з точки зору заміни чи модернізації. За даними Європейської Комісії, на будівлі припадає 40% споживання енергії і 36% викидів парникових газів, пов’язаних із обігрівом і комунальним обслуговуванням. 80% спожитої енергії домогосподарствами використовується для опалення, охолодження та гарячого водопостачання.

Так, відповідно до нещодавно прийнятого Закону про нульові викиди в будівлях, кожна держава-член ЄС відтепер повинна прийняти національну стратегію із скорочення викидів та споживання електроенергії в будівлях і Україна не стане винятком після офіційного вступу до блоку. Згідно з положеннями Закону, житлові будівлі мають скоротити енергоспоживання на 16% до 2030 року та 20-22% до 2035 року, а нежитловий сектор — на 16% до 2030 року і 26% до 2033 року. Також, державні будівлі мають стати з нульовими викидами до 1 січня 2028 року, а недержавні – до 1 січня 2030 року. Винятками є будівлі, що несуть історичну цінність чи належать до індустрії розваг.

З 1 січня 2025 року в ЄС також буде заборонено субсидувати встановлення автономних газових котлів.

Іншими словами, з прийняттям даного Закону, «зелені» будівлі в ЄС стали стандартом, а не добровільним заходом, що має брати до уваги також і Україна при модернізації чи будівництві нових будівель.

MCL Group, в свою чергу, як ліцензований оцінювач BREEAM, LEED та WELL, готова бути надійним партнером як державному, так і приватному сектору, на шляху до «озеленення» своїх будівель відповідно до найвищих світових стандартів і практик.