UA RU EN

BREEAM – стандарт екологічного будівництва та енергоефективності будівель

BREEAM – стандарт екологічного будівництва та енергоефективності будівель

BREEAM – стандарт екологічного будівництва та енергоефективності будівель

BREEAM – метод оцінки екологічної ефективності будівель по всьому світу. Дана система сертифікації використовує просту систему оцінки, яка легка для розуміння, проста і наочно підтверджується. Добровільний рейтинг оцінки зелених будівель, розроблений у Великобританії організацією BRE Global для оцінки екологічної ефективності будівель, був продуманий спочатку для офісів і прийнятий в 1990 році.

Будівлі, що пройшли оцінку, ефективніше в порівнянні зі звичайними будівлями. Вони дозволяють не тільки економити кошти, а й підвищувати конкурентну перевагу і фінансову цінність Вашої компанії, демонструючи Ваш інтерес до сталого розвитку, адже концепція сталого розвитку розглядається як передумова довгострокового прогресу людства, супроводжуваного збільшенням капіталу і поліпшенням екологічних умов.

BREEAM здатний допомогти завоювати лідируюче місце на ринку завдяки будівництву «зелених» будівель; поліпшити робоче і житлове середовище; продемонструвати досягнення корпоративних цілей з охорони навколишнього середовища; не тільки відповідати всім законодавчим вимогам, а й перевищити їх. Тут варто зазначити, що BREEAM застосовується по всьому світу і може адаптуватися до місцевого законодавства і умов, враховуючи місцеві норми, стандарти і правила. Також, BREEAM здатний адаптуватися під конкретну сферу діяльності, тим самим збільшуючи ефективність діяльності підприємства. BREEAM буде актуальний незалежно від типу будівлі. Стандарт BREEAM оптимальний і для торгових центрів, і для офісів, для освітніх установ, промислових об’єктів, екобудинків.

Як працює BREEAM? У процесі оцінювання враховуються такі розділи впливу на навколишнє середовище: енергія, управління, безпека життєдіяльності, транспорт, вода, матеріали, утилізація відходів, використання землі, забруднення, екологія. У кожному з цих розділів підприємство може заробити бали, які потім множаться на вагові коефіцієнти навколишнього середовища; цей коефіцієнт визначає важливість кожного розділу. Потім бали підсумовуються і за отриманим значенням підприємство отримує рейтинг і «зірки».

Існує кілька схем стандарту BREEAM: BREEAM International New Construction (оцінює нові будівлі по всьому світу; підходить як для житлових, так і для не житлових будівель); BREEAM In-Use (цей стандарт оцінює вже існуючі будівлі; з його допомогою можна скоротити витрати і поліпшити вплив на навколишнє середовище); BREEAM Refurbishment (підходить для будівель, що ремонтуються, реконструюються).

При виборі методу сертифікації важливо детально проаналізувати проект, оскільки тільки всебічне його вивчення допоможе вибрати найбільш доцільний вид стандарту для кожного конкретного проекту. Фахівці ТОВ «ЕМСІЕЛ» допоможуть Вам не тільки вибрати метод сертифікації, а й успішно проведуть її організацію для отримання бажаного сертифіката. Багаторічний досвід управління в сфері екології, десятки партнерських організацій як в Україні та і за кордоном, роблять ТОВ «ЕМСІЕЛ» найкращим організатором проведення сертифікації за міжнародними стандартами. Пам’ятайте, що компанії, які можуть продемонструвати суспільству свою прихильність принципам сталого розвитку, отримують значну конкурентну перевагу завдяки довірчому відношенню зі своїми клієнтами, інвесторами, суспільством і споживачами.