UA RU EN

Інжиніринг приєднання ВЕС до електромереж

Інжиніринг приєднання ВЕС до електромереж

Поряд з вибором земельної ділянки під будівництво вітрової електростанції, важливо також оцінити стан електромережі місцевості з боку економічної привабливості. Процес підключення до мережі є одним з ключових етапів девелопменту об’єктів вітроенергетики.

Приєднання ВЕС до електромереж включають в себе наступні етапи:

  • Складання завдання на проектування.
  • Отримання Замовником містобудівних умов та обмежень.
  • Розробка та погодження техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) у відповідних органах (Обленерго або НЕК «Укренерго»). В ТЕО розглядаються варіанти приєднання ВЕС до електромереж з огляду на їх економічну привабливість та технічну доцільність.
  • На основі ТЕО Замовник отримує технічні умови (ТУ) на приєднання до електромереж. Проектувальник готує розрахунок навантажень та інформацію для отримання ТУ. Технічні умови отримуються в місцевому підрозділі Обленерго. При приєднанні ВЕС великої потужності до мереж напругою 110 кВ, необхідно отримувати (погоджувати) технічні умови на приєднання від НЕК «Укренерго».
  • На основі вищевказаних документів виконуються проектні роботи, що складаються з:
    1. організації вітрополя – включає в себе розташування вітроенергетичних установок (ВЕУ), доріг, технологічних проїздів та кабельних трас.
    2. підстанції (ПС) – нове будівництво або реконструкція існуючої, згідно ТУ. Реконструкція, як правило, є більш економічно вигідною. Часто буває, що потрібно будувати нову підстанцію для збору потужності, і виконувати реконструкцію ПС, до якої приєднується ВЕС.
    3. лінійної частини – будівництво нової ЛЕП від нової ПС до існуючої ПС Обленерго (Укренерго), або будівництво нової ЛЕП разом з реконструкцією існуючих ЛЕП (згідно ТУ).
  • Погодження проектної документації в Обленерго або в НЕК «Укренерго».
  • Проходження експертизи проектної документації з отриманням позитивного експертного висновку.
  • Отримання дозволу на будівництво – на основі погоджень проектної документації в Обленерго або в НЕК «Укренерго» та позитивного експертного висновку (звіту).

Якщо землі під будівництво лінійної частини чи підстанції належать до територій природно-заповідного фонду (ПЗФ) або територій, що належать до Смарагдової мережі, або мають не опосередкований вплив на такі території – обов’язково враховується наслідки планованої діяльності при проведенні оцінки впливу на довкілля (ОВД), а також проводиться моніторинг флори і фауни. Фахівці компанії MCL мають відповідний досвід в проведенні відповідних процедур та досліджень відповідно до законодавства України та міжнародних практик, а також має власну команду вчених-біологів. Також ми маємо у своєму складі професіоналів різних спеціалізацій: конструктори, архітектори, спеціалісти по інженерним мережам та спеціальним розділам проекту, що дозволяє нам виконувати комплексну розробку проектної документації на усіх етапах проектування.