UA RU EN

Проект полігону твердих побутових відходів (ТПВ)

Проект полігону твердих побутових відходів (ТПВ)

Проект полігону твердих побутових відходів (ТПВ)

Чи має Україна шанс вирішити катастрофічну проблему зі сміттєзвалищами? Чи буде в майбутньому України функціонувати циклічна економіка, інакше кажучи, економіка без сміття. З чого варто почати аби розібратися зі сміттєзвалищами та збудованими з порушенням вимог полігонами твердих побутових відходів? Всі ми неодноразово чули з новин та й, особисто були свідками несанкціонованих куп сміття, залишених в парках, лісах та просто за населеними пунктами.

Відповідно до ухваленої Кабінетом Міністрів України Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року передбачається скорочення утворення відходів під час виробництва товарів, а утворені відходи мають перероблятися на вторинну сировину або використовуватися як біопаливо для виробництва електроенергії. Це і є механізм циклічної економіки. Важливим принципом роботи такого механізму є сортування відходів кінцевим споживачем, тобто утворені побутові відходи мають бути розділені окремо на скло, пластик, папір/картон, метал та органіку. Це дасть змогу цільового використання утворених відходів у подальшому та мінімізує накопичення відходів на полігонах або сміттєзвалищах. Виглядає це нескладно, але щоб реалізувати таку стратегію необхідно докласти чимало зусиль як державі (забезпечити всі населені пункти баками для роздільного збору побутових відходів), так і українцям (взяти за звичку сортувати сміття). Україна має ще достатньо часу, цілих 12 років, аби імплементувати європейські стандарти екологічної безпеки та застосовувати безвідходні технології у виробництві. Щоб за цей час наша держава остаточно не перетворилась на величезне сміттєзвалище, необхідно забезпечити безпечну експлуатацію полігонів твердих побутових відходів за умови, що проектування полігонів ТПВ здійснюється зі залученням екологічно безпечних технологій та з дотриманням вимог діючого природоохоронного законодавства України.

За офіційними даними В Україні функціонує понад 5 тисяч полігонів твердих побутових відходів, та скільки з них спроектовані та побудовані з дотриманням правил пожежної, екологічної безпеки та правил експлуатації полігонів тпв? На жаль, про це сказати складно.

Відповідно до чинного законодавства, а саме до ДБН В.2.4-2-2005 “Полігони твердих побутових відходів”. Основні положення проектування” (із внесеними змінами в березні 2017 року) та Правил експлуатації полігонів побутових відходів, суб’єкт господарювання, який має намір побудувати полігон ТПВ, має дотримуватись вищезазначених вимог. Інакше, спроектований з порушенням вимог полігон тпв є загрозою для людського здоров’я та довкілля. Перш за все, робота полігону твердих побутових відходів має бути організована таким чином, щоб зменшити кількість накопичення відходів за рахунок спорудження роздільно-сортувального центру та встановлення установок для утилізації (вловлювання) біогазу, що утворився внаслідок розкладу органічних відходів.

Здійснювати проектування полігонів твердих побутових відходів варто покласти на досвідчених та кваліфікованих експертів галузі, оскільки правильно спроектований інженерний об’єкт є гарантією дотримання законодавчих вимог, охорони довкілля, мінімізації впливу на здоров’я громадян та  успішної діяльності для суб’єкта господарювання. Довіривши проектування полігонів твердих побутових відходів спеціалістам компанії MCL, Ви будете впевнені в якості виконаних робіт та екологічній безпеці розробленого проекту полігону тпв. Наприклад, в даний момент компанія MCL разом зі своїми партнерами приймає участь у розробці проектно-кошторисної документації реконструкції полігону твердих побутових відходів в Хмельницькій області. Спираючись на досвід спеціалістів компанії MCL, ми пропонуємо Вам послугу проектування полігонів твердих побутових відходів в рамках діючих державних санітарних, будівельних та природоохоронних норм.