UA RU EN

Технічні стандарти BREEAM

Технічні стандарти BREEAM

Технічні стандарти BREEAM

Тенденція до міжнародної сертифікації продовжує закріплюватися на українському ринку повільним, але стабільним темпом. Найбільш популярною сертифікацією «зеленого» будівництва по всьому світу залишається стандарт BREEAM. Він охоплює більш широкий спектр екологічних проблем та є більш гнучким до порівняння з системою LEED, який керується використанням американських стандартів.

Розрізняють наступні технічні стандарти BREEAM:

  1. Communities полягає у інтеграції сталого дизайну в генеральне планування нових житлових комплексів або проектів реконструкції. Застосовується в країнах Європи, Близького Сходу, Африці та деяких частинах Азії для оцінки і сертифікації на ранніх етапах планування і проектування середньо- та великомасштабних розробок.
  2. Infrastructure є поєднанням системи і схем CEEQUAL та BREEAM для досягнення стійкої інфраструктури: цивільного будівництва та суспільної сфери.
  3. New Construction – використовується для оцінки проектування, будівництва, вводу в експлуатацію і відповідності вимогам майбутнього будівництва нових будівель, включаючи внутрішнє, природне, штучне навколишнє середовище будівлі. Застосовується у більш ніж 69 країнах світу.
  4. In-Use – проводиться у 2 етапи, використовується для визначення і досягнення оптимізації експлуатаційних характеристик житлових будівель та комерційної нерухомості. Застосовується по всьому світу.
  5. Refurbishment & Fit-out – стандарт використовується для оцінки реконструкції (ремонту) та оснащення більшості типів функціонального призначення і експлуатації існуючих комерційних будівель та житлових будинків, включає особливі критерії оцінки історичних будівель, які враховують обмеження для цих типів проектів (в Великобританії існують окремі автономні технічні стандарти для непобутових і внутрішніх проектів). Стандарт використовується у Європі.

Стандарти BREEAM застосовуються до таких типів будівель:

  • Офіси
  • Магазини роздрібної торгівлі, торгові центри, супермаркети, заклади харчування
  • Індустріальні об’єкти
  • Центри збору даних
  • Навчальні заклади
  • Заклади охорони здоров’я
  • Житлові будинки
  • Будівлі комплексного призначення
  • Інші будівлі

Розглянемо більш детально наступні стандарти:

New Construction. Цей стандарт розроблений для оцінки об’єктів нового будівництва та нових прибудов до існуючих будівель.

Складається з наступних етапів:

  • Попередня оцінка
  • Оцінка стадії проектування
  • Тимчасова сертифікація (проектування)
  • Оцінка/огляд стадії будівництва
  • Фінальна сертифікація (після будівництва)

При отриманні даного сертифікату враховується:

  • розгляд впливів і витрат життєвого циклу як будівлі так і матеріалів, які використовуються в процесі будівництва;
  • підвищення економічної та соціальної цінності будівель при одночасному зниженні впливу на навколишнє середовище;
  • створення здорових умов життя і праці для людей, що відповідають найкращим світовим практикам;
  • підвищення ринкового попиту, вища ймовірність до залучення інвестицій для забудовників та залучення орендарів для власників, підвищення комфорту для користувачів будівель, щоб продемонструвати покупцям якість своїх будівель;
  • стимулювання використання інноваційних систем і технологій сталого будівництва;
  • підвищення корпоративної соціальної відповідальності та сприяння до бізнес-лідерства на міжнародному ринку.

BREEAM In-Use. Даний метод спеціально розроблений та застосовується для об’єктів нерухомості, що знаходяться в експлуатації. Система оцінки передбачає оцінку технічного стану будівлі, інженерних систем та експлуатаційних характеристик та прийнятих практик управління операційними процесами будівлі та роботи з орендарями. Він забезпечує порівняльний аналіз стійкості і гарантії для всіх типів будівель.

Цінність використання даного стандарту полягає у:

  1. Зниженні експлуатаційних витрат. Досягається шляхом моніторингу, оцінки та встановлення цільових показників продуктивності.
  2. Підвищення вартості активів. Передбачає вищі орендні внески для забезпечення надійного шляху екологічного соціального управління (Environmental Social Governance (ESG).
  3. Підвищення рівня здоров’я та благополуччя всіх користувачів будівлі (орендарів, відвідувачів, персоналу служби експлуатації та управління). Якість води, повітря, освітлення, підтримка здорового способу життя тощо, що прямо пропорційно залежить від продуктивності, задоволення людей, що проживають чи працюють на даному об’єкті.
  4. Стійкість. Врахування ризиків зміни клімату, в тому числі забруднення, повені, стихійні лиха тощо.
  5. Підтримка циркулярної економіки. Враховує постійне покращення та ефективний перехід до замкнутого циклу відходів та матеріалів.
  6. Краще розуміння характеристик та функціонального призначення будівель дозволить досягти найкращих проектних рішень (наприклад, у енергетичній концепції будівлі, виборі матеріалів, проекту інженерних комунікацій тощо).
  7. Досягнення рівня нульових викидів вуглецю.

Компанія MCL являється ліцензованим оцінювачем BREEAM за схемами New Construction та In-Use, і має досвід в сертифікації житлових комплексів, торгово-розважальних і бізнес-центрів в Україні. Ми провели сертифікацію за схемою BREEAM In-Use для бізнес-центрів Eurasia, Horizon Park та Prime. Сертифікацію за схемою International New Construction на проміжному етапі пройшов DIADANS Residential Development (Good, 47.1%). Всього в Україні BRE Global Ltd видала ліцензії 8 організаціям на використання різних схем BREEAM. У державах-сусідах таких як Польща, Росія, Словаччина, Угорщина показник будівель, що повністю пройшли сертифікацію, складає понад 40 об’єктів.