UA RU EN

Сертифікація “здорових” будівель по стандарту WELL Building Standard

Для будь-якого підприємця найважливішим в бізнесі є прибуток, лідерство та престиж на ринку. Але, сучасний бізнесмен розуміє, що ефективність компанії на ринку напряму залежить від продуктивності праці його команди. А ефективність роботи працівників – це забезпечення комфортного, безпечного та сучасного внутрішнього «офісного» простору. Донедавна не існувало методик та критеріїв, за допомогою яких можна було встановити рівень безпеки та комфорту внутрішнього офісного простору.

Для можливості вимірювати та встановлювати відповідність будівлі сучасним стандартам, науковці протягом семи років проводили архітектурні та медичні дослідження. В результаті, вдалось розробити унікальний технічний метод WELL Building Standard для оцінки «здоров’я» будівліWELL Building Standard – це оцінка виключно тих факторів, що напряму впливають на стан здоров’я та самопочуття працівників. Сертифікація WELL базується на наукових доказах, технічних вимогах, яким мають відповідати сучасні офісні будівлі.

Сертифікація WELL — це оцінка якості здорових будівель за наступними обов’язковими критеріями:

1. Повітря та система вентиляції. Накопичення СО в повітрі знижує продуктивність праці, впливає на роботу мозку та загалом підвищує втомленість організму. Використання протимікробних мийних засобів для прибирання знижує якість повітря та викликає алергічні реакції та інші респіраторні захворювання. Поряд з цим, одна з вимог WELL Building Standard – це заборона палити в будівлі, навіть електронні пристрої для паріння.

2. Якість питної води.Речовини, що використовують для очищення води, здатні накопичуватися в організмі та спричиняти захворювання ШКТ.

3. Освітлення та рівень інсоляції.Природне освітлення робочих місць чинить не тільки санітарно-гігієнічний ефект, але й підвищує розумову здатність та пам’ять. Планувати робочий простір необхідно з урахуванням доступу сонячного світла.

4. Акустичний комфорт впливає на умови праці в офісі.

5. Фітнес.“Сидяча” довготривала робота у незручному положенні викликає у працівників скелетно-м’язові захворювання. Це не тільки знижує їхню працездатність, але й, іноді, змушує працівників брати лікарняні. Тому, розповсюдженою практикою є облаштування спортзалів та спортивних майданчиків для працівників.

6. Якість харчових продуктів, що пропонується закладами в будівлі для працівників. Вимогою стандарту є виключення зі складу харчових продуктів трансжирів та зменшення кількості газованих напоїв з великим вмістом цукру.

Процес сертифікації WELL Building Standard охоплює наступні етапи:

  • Попередня оцінка обʼєкту сертифікації;

  • Попереднє тестування;

  • Реєстрація обʼєкту в Green Business Certification Institute (GBCI);

  • Впровадження відповідних вимог, яким має відповідати обʼєкт сертифікації відповідно до стандарту WELL;

  • Розробка звіту про результати впровадження вимог стандарту WELL та надання його на розгляд в GBCI;

  • Виїзд на обʼєкт WELL Assessor для відбору проб після впровадження вимог стандарту.

За результатами сертифікації WELL, набраної кількості балів, обʼєкт сертифікації отримує відзнаку — сертифікат WELL Building Standard:

  • WELL Silver (50-59 балів);

  • WELL Gold (60-79 балів);

  • WELL Platinum (80-100 балів).

Які переваги сертифікації відповідно до WELL Building Standard?

  • Підвищення ринкової вартості обʼєкту нерухомості;

  • Бути першим в Україні хто отримав сертифікат WELL, а отже бути лідером ринку;

  • Скорочення випадків відсутності працівників через захворювання та текучки трудових ресурсів;

  • Підвищення продуктивності праці та, як результат, збільшення прибутку;

  • Скорочення витрат на медичне страхування;

  • Скорочення витрат на експлуатацію будівлі;

  • Підвищення корпоративної та соціальної відповідальності.

Сертифікація WELL для України абсолютно нова. Але в світі вже 135 будівель отримали сертифікати Well Building Standard, а 984 будівлі — саме в процесі сертифікації.

Ми пропонуємо Вам стати першим!