UA RU EN

Отримати дозвіл на користування надрами

Отримати дозвіл на користування надрами

Отримати дозвіл на користування надрами

Дозвіл на користування надрами – це офіційний документ, який дозволяє користуватися надрами, проводити геологічні вивчення та промислово-дослідницькі розробки родовищ корисних копалин, підземних вод, будувати та використовувати підземні конструкції для зберігання нафти та газу та здійснювати видобуток нафти та газу. Надрокористування в Україні та видача спеціальних дозволів на надрокористування здійснюється Державною службою геології та надр України (Держгеонадра) у двох випадках. В першому випадку дозвіл на надра видається без проведення аукціону відповідно до вимог «Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» від 30.05.2011 № 615. В іншому випадку отримати дозвіл можна відповідно до процедури продажу з аукціону відповідно до «Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594.

В разі отримання дозволу на користування надрами на стандартних умовах (за умови проведення аукціону), суб’єкт господарювання має підготувати та надати наступні документи:

  1. Пояснювальну записку для обґрунтування намірів суб’єкта господарювання надрокористування;
  2. Копії паспорту та реєстраційного номеру платника податків;
  3. Засвідчену копію дозволу на спецводокористування (тільки для родовищ підземних вод);
  4. Результати лабораторних досліджень конкретного виду корисної копалини та підземних вод;
  5. Характеристики земельної ділянки;
  6. Географічні координати та карти;
  7. Геологічні та гідрологічні карти (для родовищ підземних вод) та схеми розрізів;
  8. Плани робіт на земельній ділянці
  9. Угоди про умови користування надрами.

Суб’єкт господарювання може отримати один дозвіл на користування надрами на один вид користування надрами в межах конкретної земельної ділянки. Але, якщо, суб’єкт господарювання видобуває корисні копалини одного типу з декількох родовищ, розташованих близько одне до одного та за умови, що раціональність спільної розробки підтверджена рішенням Державної комісії по запасах корисних копалин, то він може отримати один дозвіл на один тип корисних копалин для декількох родовищ. В межах одного родовища може відбуватися геологічне вивчення та видобуток корисних копалин різних типів за декількома дозволами.

Спецводокористування підземними водними об’єктами вважається надрокористуванням. Але відповідно до частини 1 статті 23 Кодексу України про надра, землекористувачі та землевласники в межах виділених їм земельних ділянок мають право без гірничого відводу та спеціальних дозволів здійснювати видобуток корисних копалин місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземних вод (окрім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, але за умови, що обсяг видобутку підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу. Таким чином, якщо суб’єкт господарювання використовує підземні води в об’ємі більше 300 кубічних метрів на добу для промислових та виробничих потреб, а також в разі виробництва фасованої питної води (незалежно від добового обсягу), то він зобов’язаний отримати дозвіл на спецводокористування та дозвіл на користування надрами.

Експерти багатопрофільної компанії MCL мають достатній досвід для оформлення всіх необхідних документів для отримання дозволу на користування надрами та дозволу на спецводокористування. Звернувшись до компанії MCL, Ви можете бути впевнені в якості виконаної роботи та належному оформленні необхідної документації для отримання дозволу на користування надрами в обумовлений термін.