UA RU EN

Екологічний супровід об’єктів будівництва

Екологічний супровід об’єктів будівництва

Екологічний супровід об’єктів будівництва

Будівництво житлової забудови та особливо об’єктів незавершеного будівництва  – процеси, що потребують не тільки жорсткого дотримання будівельних норм та положень, але й зобов’язують суб’єкта господарювання пройти всі необхідні етапи, що пов’язані з ухваленням необхідних проектних, архітектурних, інженерних та технічних рішень ще до початку зведення фундаменту майбутньої забудови. Адже дотримання всіх вимог у відповідності до вітчизняних законів гарантує надійний процес будівництва та гарантію якості проведених будівельних та інших робіт.

Початок будівництва розпочинається з вибору земельної ділянки, де буде розташовуватися майбутня житлова забудова. При виборі місця розташування суб’єкт господарювання має провести геологічні вишукування та здійснити топографічну зйомку. Геологічні дослідження проводяться з метою визначення властивостей ґрунту, доступності підземних вод та надійності розташування фундаменту.  Топографічна зйомка місця розташування майбутньої житлової забудови необхідна для загальної оцінки ландшафту місцевості, визначення координат та рівня розвитку інфраструктури навколо.

Після отримання всіх необхідних дозволів (типи дозволів залежать від місця розташування об’єкта та вимог законодавства) суб’єкт господарювання має право приступати до стадії проектування, на якій архітектори та проектувальники розроблюють план майбутньої житлової забудови з урахуванням вимог будівельних  та санітарних норм, сейсмологічних та кліматичних показників місцевості. Одним із найважливіших аспектів проектування житлового будинку є розробка плану комунікацій для підвищення енергоефективності будинку. Світові тенденції зеленого будівництва поширюються і серед вітчизняних розробників, які ще на стадії проектування за рахунок використання екологічних матеріалів та безпечних для навколишнього середовища технологій та методів будівництва, здатні знизити витрати на теплозабезпечення, підвищити рівень освітленості та шумоізоляції, та загалом підвищити енергоефективність житлового будинку. Орієнтир на захист довкілля та навколишнього природного середовища дозволяє забудовнику отримати сертифікат відповідності до стандартів зеленого будівництва на міжнародному рівні BREEAM або LEED. Також на даному етапі важливо не тільки спроектувати житловий будинок з усіма комунікаціями, але й врахувати загальний вигляд будівлі в перспективі для місцевості з огляду на те, щоб зберігався запланований рівень освітленості чи шумоізоляції.

У випадку реалізації незавершеного будівництва відповідно до вимог чинного законодавства в сфері будівництва та санітарно-епідеміологічного контролю необхідно провести дослідження на предмет виявлення плісняви та грибку на стінах, стелях та підлозі, та в разі їхнього виявлення вжити необхідних санітарних заходів для їх усунення. Дана процедура є вкрай важливою, оскільки її не проведення несе загрозу здоров’ю та життю мешканцям майбутньої житлової забудови.

Всі вище зазначені дослідження, роботи та вишукування здійснюються за участі сертифікованих та уповноважених організацій, що мають не тільки відповідний дозвіл на проведення цих робіт, але й досвід та наявність висококваліфікованих експертів в штаті.

Отже, процес будівництва безпосередньо вливає на стан та умови довкілля, навколишнього природного середовища, фауни та флори, атмосферного повітря, ґрунтів та водних ресурсів, тому суб’єкт господарювання має дотримуватися вимог законодавчих актів і в сфері природоохоронного законодавства та екології в цілому. В деяких випадках будівництво житлової забудови вимагає вирубки лісів чи зелених насаджень, тому доцільність вирубку має бути погоджена відповідним дозволом на її проведення. Доцільним рішенням для підрядної організації, залученої до будівельних та інженерних робіт, є співробітництво з організацією в сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та санітарно-епідеміологічного контролю. Співробітництво з такою компанією допоможе не тільки дотриматися всіх вимог природоохоронного законодавства та й показати забудовника житлової забудови як суб’єкта господарювання, що піклується про природу, стан довкілля, наслідує світові тенденції зеленого будівництва та впроваджує їх в своїх проектах.

Спираючись на багаторічний успішний досвід фахівців компанії еМСіеЛ Ви матимете змогу отримати всі необхідні дозволи та погодження для реалізації Вашого проекту, мінімізувавши вплив на довкілля  та навколишнє природне середовище.