UA RU EN

Особливості сертифікації BREEAM і LEED

Особливості сертифікації BREEAM і LEED

Особливості сертифікації BREEAM і LEED

Швидкі темпи росту економіки, промисловості та урбанізація міст призводять до збільшення впливу на навколишнє природне середовище та довкілля.  Все частіше захисники природи та екологи наголошують про критичний стан повітря, яким ми дихаємо, води, що ми вживаємо щоденно, та матеріалів й засобів, що ми використовуємо в повсякденному житті, будинки в яких ми живемо. Серед девелоперів та розробників набуває популярності тенденція зеленого будівництва та бажання отримати сертифікат відповідності до міжнародних стандартів. Такими широко розповсюдженими методами є методи оцінювання енергоефективності будівель та процесу будівництва в цілому BREEAM та LEED. На перший погляд методи оцінювання та «зеленої» сертифікації дуже схожі, але мають деякі відмінності. Саме такі відмінності і є ключовими, на які звертає увагу суб’єкт господарювання під час вибору методу добровільної сертифікації.

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) «Метод оцінки екологічної ефективності та рівня енерговитрат будівельних конструкцій» був розроблений британськими вченими та інженерами в 1990 році і був першим в своєму роді. Цей метод розглядає та оцінює процес будівництва та саму будівлю чи конструкцію на таких стадіях операційного циклу як будівництво, капітальний ремонт та введення в експлуатацію. Також метод BREEAM оцінює та робить акцент на вартості будівництва та раціональному розподілі екоресурсів та екоматеріалів, робить сертифікацію більш привабливою для інвестицій та формує екологічно стійке та безпечне навколишнє природне середовище та офісний простір для працівників будівлі.

Інший метод добровільної сертифікації зеленого будівництва розроблений американськими дослідниками – LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) «Супровід у сфері енергоефективного та екологічного проектування». LEED також направлений на оцінку енергоефективності будівель, але для проведення оцінювання враховують такі критерії: земельна ділянка, будівельні матеріали або ресурси для виробництва, рівень технічної підтримки для експлуатації будівлі, а також транспортна доступність будівлі.

Основними відмінностями між BREEAM та LEED є те, що британський стандарт здійснює оцінку за жорсткими критеріями, на відміну від менш жорстких вимог LEED. Під час оцінювання метод LEED хоча і висуває менш жорсткі вимоги для оцінки, але застосовує виключно американські стандарти оцінки, спираючись на досвід американських компаній. Метод BREEAM, навпаки, висуваючи більш жорсткі вимоги, є більш гнучким стандартом, що пристосовується та враховує національні особливості кожного учасника добровільної сертифікації зеленого будівництва. Також за рахунок того, що метод оцінювання BREEAM досліджує процес будівництва поетапно та на різних стадіях, тому замовник може запросити експерта BREEAM на будь-якому етапі, незалежно від того чи закінчилось будівництво чи тільки розпочалось. Це знову таки плюс британського методу та його зручності у застосуванні. А відповідно до вимоги методу LEED суб’єкт господарювання, маючий намір пройти сертифікацію виключно відповідно до американського стандарту, зобов’язаний ще на стадії проектування залучити фахівця LEED.

Отже, вибираючи метод сертифікації, важливо детально проаналізувати проект, оскільки тільки всебічне його вивчення допоможе обрати найбільш доцільний вид стандарту для кожного конкретного проекту. В компетенції експертів компанії MCL успішна організація сертифікації відповідно до обраного Вами стандарту та, звісно, розробка рекомендацій щодо вибору найбільш оптимального методу зеленої сертифікації. В розпорядженні спеціалістів компанії MCL значний досвід вітчизняних та іноземних партнерів в сфері екології та охорони довкілля.