Патогенні мікроорганізми на об’єктах незавершеного будівництва
Останнім часом, у зв’язку великою кількістю недобудованих будинків та доволі низькою пропозицією на земельному ринку, більшість забудовників звертають увагу на об’єкти незавершеного будівництва. Це безумовно позитивне рішення, яке не можливо недооцінити. З одного боку, це вирішує гостре питання житла, а з іншого, прибирає з обличчя міста сірі громади недобудов. Хоча, для жителів міста та потенційних клієнтів забудовників, це беззаперечно позитивне рішення, для самих забудовників – справжній виклик – завершити будівництво споруди, яка декілька років під дією атмосферних явищ піддавалась природним процесам.
Як всі звикли вважати, патогенні мікроорганізми виникають, як правило, у старому «житловому фонді». Проте досвід забудовників та працівників спеціальних служб вказує на те, що недобудовані будинки які простояли навіть один осінньо-зимовий сезон без спеціального протибактеріального консервування, теж підвладні виникненню та розвитку цвілі, плісняви, грибків. Особливо це стосується стін та підлоги з північного боку будівлі, де при високій вологі та недостатньому сонячному світлі виникають сприятливі для патогенних організмів умови розвитку. Залізобетонні, цегляні конструкції та цементовмісні елементи, які не вкриті облицьовувальними матеріалами, особливо під дією атмосферних явищ, схильні до високої абсорбції вологи, внаслідок якої, можливе виникнення патогенних мікроорганізмів, плісняви та інших грибів. Особливу небезпеку вони становлять вже після закінчення облицьовувальних робіт, коли доступ повітря та сонячного світла для зараженої мікроорганізмами поверхні перекритий. Виявити таке зараження на ранніх стадіях неможливо, а комфортні для життя мікроорганізмів умови сприяють їх стрімкому росту та розповсюдженню.
Насамперед, це становить загрозу здоров’ю людей, які не підозрюючи про таке неприємне сусідство можуть місяцями дихати шкідливими активними речовинами – ферментами. Плісняві гриби (пліснява) – зиго-, аскомицети, що утворюють розгалужений міцелій (грибницю) без крупних та легкопомітних плодових тіл, що виділяють спори – ферменти. Ці ферменти при попаданні у дихальну систему, шлунок, або шкіряний покрив можуть викликати токсичне отруєння, алергічні риніти, астми та провокувати розвиток злоякісних пухлин. Також пліснява один із найнебезпечніших учасників біокорозії та біорозкладу будівельних матеріалів.
Законодавством України визначені основні положення щодо безпеки та якості житла у СНіП 2.08.01-89 та ДБН В.2.2-15-2005 “Житлові будинки. Основні положення”. Також боротьба з патогенними мікроорганізмами входить до сімейства ISO 16000.
Безумовно жоден відповідальний забудовник не допустить такого розвитку подій, при якому, життю його клієнтів буде загрожувати їх новий будинок. Компанія MCL завжди слідкує за тенденціями на ринку послуг у сфері екології та санітарно-епідеміологічного нагляду, та спрямовує на задоволення потреб клієнтів найкращі інструменти та ресурси. Товариство еМСіеЛ пропонує забудовникам та інвесторам комплекс послуг по проведенню лабораторних замірів на предмет виявлення патогенних мікроорганізмів у приміщеннях і будинках. Завдяки партнерським відносинам із найкращими дослідними організаціями України, такими як Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України, Київський міський лабораторний центр МОЗ України компанія MCL може запропонувати найкращі умови по проведенню заходів для виявлення патогенних мікроорганізмів у будинках та квартирах. Комплексний підхід до екології – кредо компанії MCL, тому звернувшись до наших спеціалістів з питань санітарно-гігієнічного нагляду ви отримаєте не тільки проведення комплексу заходів по виявленню патогенних мікроорганізмів, але й можливість скористатися послугами по проведенню дезінфекції – знищені патогенних мікроорганізмів.
Це дозволяє забудовникам, інвесторам та генпідрядникам гарантувати майбутнім жителям новобудови не тільки відсутність патогенних мікроорганізмів, відповідно до норм вітчизняного законодавства, але і бути впевненими у цілісності конструкції будинку.