Порядок проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД)
Постанова Кабінету Міністрів України з оцінки впливу на довкілля «Про затвердження Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля» (завантажити постановиу Ви можете тут) визначає процедуру проведення оцінки впливу на довкілля ОВД. Для обліку, систематизації та зберігання інформації функціонує Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля. Повідомлення про планову діяльність, вимогу про надання умов щодо обсягу дослідження і рівня деталізації інформації для включення до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також будь-яка інша інформація чи документи, що необхідні для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля ОВД подаються у електронному вигляді до реєстру овд до Мінприроди або територіального (обласного/міського) органу з питань екології. Якщо підприємство вперше користується зазначеним ресурсом, то необхідно зареєструватися в особистому кабінеті.
Також, вище зазначені документи з оцінки впливу на довкілля надсилаються в паперовому вигляді до Мінприроди (поштою цінним листом з описом) або територіального уповноваженого органу (поштою цінним листом з описом або через центр надання адміністративних послуг). На документах з оцінки впливу на довкілля, що подаються на паперових носіях має зазначатися присвоєний номер з Єдиного державного реєстру оцінки впливу на довкілля. Якщо планова діяльність, що проходить оцінку впливу на довкілля, пов’язана з транскордонним впливом на сусідні держави, то документи з оцінки впливу на довкілля подаються української та англійською мовами.
Для проведення оцінки впливу на довкілля та отримання висновку з оцінки впливу на довкілля, суб’єкт господарювання має підготувати наступні документи:
Для того щоб внести зміни в документи, подані до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля, суб’єкту господарювання надається 3 дні з моменту подання документів з оцінки впливу на довкілля. Всі зміни чи доповнення до документів з оцінки впливу на довкілля реєструються як доповнення до первинних документів.
Суб’єкт господарювання здійснює оплату за проведення оцінки впливу на довкілля, розмір якої затверджується Мінприроди. Розглянувши документи та матеріали з оцінки впливу на довкілля, надані суб’єктом господарювання, Мінприроди чи територіальний уповноважений орган, до якого подавалися документи, розробляє та видає висновок з оцінки впливу на довкілля (форма висновку з оцінки впливу на довкілля в додатку 6 Постанови).
Компанія MCL пропонує повний супровід в проведенні оцінки впливу на довкілля, включно з розробкою звіту з оцінки впливу на довкілля та інших документів, необхідних для отримання висновку з оцінки впливу на довкілля, а також в організації та проведенні громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля. Обираючи ТОВ «еМСіеЛ», Ви отримуєте надійного бізнес партнера в сфері екології, менеджменту та права.