UA RU EN

Проведення досліджень основних груп тварин і рослин на території провадження планової діяльності

Ми пропонуємо проведення зоологічних та ботанічних досліджень, моніторинг та післяпроектний моніторинг стану флори та фауни в межах провадження планової діяльності на території України. Дослідження проводять досвідчені фахівці профільних інститутів. Вони визначають видовий склад популяції тварин, їхньої кількості та умов гніздування.

Необхідність проведення досліджень стану біорізноманіття обумовлена змінами в природоохоронному законодавстві, підвищенні контролю за господарською діяльністю суб`єктів господарювання та виконанням умов кредитування іноземними банками та фінансовими організаціями.

Наукові співробітники нашої компанії проводять наступні дослідження:

– орнітологічні – з метою вивчення авіафауни та моніторингу весняної та осінньої міграції птахів;

– хіроптерологічні – вивчення кажанів та рукококрилих;

– герпітологічні – вивчення плазунів та земноводних;

– ентомологічні – вивчення комах;

– теріологічні – вивчення ссавців;

– ботанічні – вивчення рослинного світу.

Ми проводимо дослідження застосовуючи іноземні та вітчизняні методики. Вони передбачають проведення короткострокових (від 5 днів) та довгострокових (від 2 місяців) досліджень. Тривалість досліджень залежить від сезону, оскільки на весну та осінь припадає міграції птахів. За результатами досліджень ми розробляємо науково-технічний звіт оцінки стану основних груп тварин території планової діяльності.

Зауважимо, що після прийняття закону «Про оцінку впливу на довкілля» зросла необхідність проведення досліджень стану біорізноманіття у складі звіту з оцінки впливу на довкілля. Крім того, в звіті з оцінки впливу на довкілля необхідно описати фактори довкілля, які ймовірно зазнають впливу від планової діяльності, а саме: стан землі, флори, фауни, біорізноманіття, води, грунтів, повітря, ландшафту та взаємозв`язок між цими факторами.

У  висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений центральний чи територіальний орган може рекомендувати провести післяпроектний моніторинг стану основних груп тварин та рослин території після введення об`єкта в експлуатацію.

Як показує досвід, провести зоологічні та ботанічні дослідження необхідно в разі будівництва вітрових електростанцій (ВЕС), гідроелектростанцій (ГЕС), полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) та вирубки лісів.

Про методики, що застосовуються під час зоологічних та ботанічних досліджень, будь ласка, читайте в статті.